Mahias pojede WSS 2024 za GMT94

03.12.2023

Šampion z roku 2017 Mahias si pro rok 2024 zajistil plnohodnotný návrat do WorldSSP s GMT94 Yamaha.
Foto: Dorna WorldSBK Organization

V roce 2024 se na startovní rošt mistrovství světa FIM Supersport vrátí šampion Lucas Mahias, který se pro příští sezonu spojí s týmem GMT94 Yamaha. Mahias získal v roce 2017 titul na stroji Yamaha YZF-R6, když závodil s týmem GRT Yamaha, a bude doufat, že jeho návrat k Yamaze přinese některé z úspěchů, které zažil dříve, zatímco GMT94 Yamaha bude doufat, že Mahiasův příchod dokáže vrátit francouzskou sestavu na vítěznou dráhu.

Mahias debutoval ve WorldSSP v roce 2014, kdy absolvoval dva závody a v Kataru skončil čtvrtý. To mu vyneslo místo na plný úvazek pro rok 2015, kdy se mu nedařilo; získal jedno pódium a tři umístění v první čtyřce, ale dokončil pouze čtyři závody. Nicméně jeho potenciál byl vidět a po několika závodech v STK1000 a WorldSBK v roce 2016 se v roce 2017 vrátil do své druhé plné sezony. Po ohromující sezóně se ukáže, že to byl jeho rok, kdy získal titul.

Osm umístění na stupních vítězů ve 12 závodech, včetně dvou vítězství, ho vyneslo do čela průběžného pořadí před Kenana Sofuoglua, kterého předstihl o 29 bodů. V roce 2018 se vrátil, opět s oficiálním týmem GRT Yamaha WorldSSP, a téměř obhájil titul, když ho porazil Sandro Cortese. V roce 2019 skončil čtvrtý a v roce 2020 byl druhý, v obou případech s týmem Kawasaki Puccetti Racing, než se stejným týmem přešel do WorldSBK.

Dvě sezony s nezávislým týmem Kawasaki přinesly nejlepší výsledek v podobě sedmého místa v závodě Tissot Superpole Race v Donington Parku v roce 2021, než v týmu přišel o plnohodnotnou jízdu a přešel do mistrovství světa vytrvalostních závodů. V paddocku však zůstal i v roce 2023 s týmem Kawasaki Puccetti Racing, kde absolvoval 10 závodů WorldSSP, protože Can Oncu kvůli zranění chyběl, a také tři závody WorldSBK, když zaskočil za Tita Rabata.

V roce 2024 se Francouz vrátí do třídy, v níž zaznamenal tolik úspěchů. Od svého debutu ve WorldSSP získal Mahias 29 umístění na stupních vítězů, včetně devíti vítězství, a také osm pole position. Bude doufat, že mu návrat na stroje Yamaha umožní tyto statistiky v roce 2024 ještě rozšířit, zatímco GMT94 Yamaha bude doufat, že 34letý Mahias zajistí týmu první vítězství od roku 2021, kdy Jules Cluzel zvítězil v Mandalika ve druhém závodě.

Lucas Mahias
"Jsem nesmírně šťastný, že se mohu připojit k týmu GMT94 pro rok 2024. Je to tým, který dobře znám, protože jsem s ním několikrát závodil ve vytrvalostních závodech a získal několik bodů, které mi pomohly k zisku titulu v roce 2016. Vyhrál jsem s nimi také ve francouzském šampionátu supersportů. Chci poděkovat Christopheovi a všem jeho partnerům za to, že věří v můj potenciál stejně jako já v ně. Máme v rukou všechny karty k tomu, abychom měli skvělou sezónu."

Christophe Guyot - manažer týmu GMT94 Yamaha
"Jsme rádi, že můžeme přivítat Lucase Mahiase. Po stupních vítězů, které s týmem GMT94 získali Corentin Perolari v Austrálii, Valentin Debise (dvakrát ve Francii) a Jules Cluzel (23 pódií a 7 vítězství), upevňujeme náš závazek dostat piloty z národních kategorií na vrchol světových supersportů. Lucas bude spoléhat na tým, který bude schopen spojit schopnosti členů a jezdců z různých prostředí, aby vyhrával a sdílel nadšení. Lucasův talent, energie a ambice jsou přednosti, které budou motivovat celý tým a vzbudí naděje mladé francouzské generace."