Maco Racing Team oslavuje 25 rokov

20.02.2023

Už celé štvrťstoročie je súčasťou pretekárskych podujatí slovenský motocyklový tím Maco Racing, ktorý v roku 2023 navyše v stúpi už do svojej 21. sezóny majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov FIM EWC. V nadchádzajúcej sezóne sa predstaví hneď na troch frontoch, okrem svetového šampionátu sa zúčastní seriálu Alpe Adria a juniorských majstrovstiev.

Text a foto: Maco Moto Racing

Aj tento rok sa bude môcť na svetovom šampionáte spoliehať na kvality známeho Austrálčana Anthonyho Westa a Francúza Enza Bouloma, s ktorými spolupracuje už dlhší čas. Spolu s touto dvojicou sa bude na tímovom motocykli Yamaha striedať mladý maďarský pretekár Bálint Kovács, ktorý sa so slovenským tímom úspešne predstavil na vlaňajšej 24-hodinovke Bol d´Or.

Maco Racing Team už má na svojom konte pódiá a umiestnenia v top 5 vo svetovom šampionáte a takisto bol už aj najlepším súkromným tímom seriálu, pričom v celkovom hodnotení skončil šiesty. Podobné ciele bude chcieť dosiahnuť aj v nadchádzajúcej sezóne. "Zloženie tímu má veľký potenciál, všetci traja pretekári s nami už spolupracovali, takže vieme do čoho ideme a na čo máme," vraví majiteľ tímu Martin Kuzma, "Určite budeme chcieť nadviazať na najlepšie výsledky nášho tímu a naším cieľom je ešte ich vylepšiť."

V alpsko-jadranskom šampionáte budú za Maco Racing Team Alpe Adria štartovať už osvedčení pretekári, Slovák Tomáš Svitok a Čech Ladislav Chmelík, pričom obaja budú jazdiť v triede Superstock 1000. Spolu s nimi bude za Maco Racing Junior Team Alpe Adria štartovať Lukáš Végh, ktorý bude pretekárom v triede Supersport 300. Rovnako ako vlani sa na vybraných podujatiach šampionátu Alpe Adria zúčastní aj Enzo Boulom, ktorý tam už vlani dosiahol výborné výsledky. V Maco Racing Junior Teame sa na medzinárodných majstrovstvách Slovenska predstavia Matias Baláž a Simon Végh v triede PW50, Lucián Végh v triede MiniGP 110 a Marko Kuzma v triede Pitbike.