Luca Marini v top 10 GP Británie

08.08.2023

Další důležité umístění, a to P7, pro jezdce Mooney VR46 Racing Teamu přinesla GP Velké Británie. Naopak hořká neděle to byla pro Marca Bezzecchiho, který havaroval v šestém kole a byl nucen odstoupit.
Foto: Mooney VR46 Racing


Byla to hořkosladká neděle pro tým Mooney VR46 Racing v nedělní Grand Prix Velké Británie na okruhu Silverstone. V cíli závodu MotoGP to byla sedmá pozice pro Lucu Mariniho, který dosáhl dalšího solidního umístění v Top10, nicméně Marco Bezzecchi naopak musel odstoupit po havárii, když bojoval o stupně vítězů a upadl z druhé pozice.

Luca Marini

"Čekal jsem dnes lepší pocit a také jinou pozici. Hodně jsem se trápil, zejména hned po startu. Když není trať pogumovaná, nemám vzadu cit a hodně ztrácím při akceleraci. Musel jsem se vzdát pozic, pak se pocity začaly zlepšovat a já jsem zajel několik dobrých časů. Začalo pršet a ocitl jsem se v souboji s ostatními jezdci, ale nedokázal jsem se posunout v pořadí. Čekal jsem jiný víkend, v těchto podmínkách hodně ztrácím při akceleraci, což je aspekt, na kterém musíme hodně pracovat i do budoucna."

Marco Bezzecchi

"Je to velká škoda, protože jsme na konci velmi pozitivního víkendu propásli důležitou příležitost k dosažení důležitého výsledku. Jakmile jsem vjel do zatáčky, zablokovala se mi přední pneumatika. Byl jsem v Peccově slipstreamu, takže motorka se nezastavila, ale ve skutečnosti dostala ještě větší rychlost. Pak jsem při druhém doteku brzdy přišel o předek a nebyl jsem schopen udělat nic, abych se vyhnul pádu. Jedu domů, abych na tuto neděli zapomněl a vrátil se na trať v Rakousku se stejným tempem, jaké bylo vidět tady."