Lowes v roce 2024 pokračuje s Kawasaki

01.07.2023

Populární jezdec týmu Kawasaki Racing Alex Lowes zůstane i v příští sezoně oficiálním účastníkem mistrovství světa superbiků, protože krátce před domácím podnikem v Donington Parku znovu podepsal smlouvu s KRT.
Foto: Kawasaki

Akex Lowes je jezdcem WorldSBK na plný úvazek od roku 2014, rok poté, co vyhrál britský šampionát superbiků. Na začátku své kariéry na národní úrovni v rodném Spojeném království, v sezóně 2005, Alex jezdil na strojích 125GP, poté si užil sezónu v britském šampionátu supersportů a nakonec koncem roku 2008 přestoupil na větší scénu. S týmem O Six Kawasaki okamžitě získal pódium v silně konkurenčním evropském šampionátu Superstock 600 a v roce 2009 přešel do šampionátu Stock 1000. V sezóně 2010 se Alex vrátil na britskou scénu a jezdil na různých strojích. Po vstupu do třídy Superbike v roce 2011 si Alex vybudoval rychlost a sebevědomí a v téže sezóně jel také jako divoká karta čtyři závody WorldSBK. V roce 2013 se Lowes vyšvihl na pozici britského šampiona Superbike, když vyhrál těsný souboj se Shanem Byrnem.

Přechod do WorldSBK zvládl v dobrém tempu a hned ve své první sezoně získal dvě pódia a dvě nejrychlejší kola. Při změně výrobce v rámci WorldSBK prokázal své schopnosti, protože nabral zkušenosti. Jeho první vítězství v závodě přišlo v roce 2018 v Brně v České republice. Lowes byl také důležitou součástí jezdecké sestavy, která v letech 2016-2018 tři roky po sobě vyhrála prestižní závod Suzuka 8 Hours.

Alex, který se v roce 2020 přesunul do týmu KRT po boku závodního fenoménu WorldSBK, jímž je Jonathan Rea, otřásl celým světem WorldSBK, když vyhrál poslední závod svého prvního závodního víkendu s Kawasaki na australském Phillip Islandu - krátce předtím, než přišla globální pandemie, která změnila závodní prostředí pro všechny. Alex pokračoval ve sbírání pódiových umístění a překonávání období zranění, takže jeho opětovné podepsání smlouvy s KRT pro rok 2024 bylo populárním a pozitivním rozhodnutím.

Lowes se nyní může soustředit na druhou polovinu sezony 2023 WorldSBK s jistotou, že jeho bezprostřední budoucnost je nejen zajištěna, ale pokračuje uvnitř rodiny Kawasaki, jejíž byl nedílnou součástí.

Alex Lowes
"Jsem nadšený, že budu moci pokračovat ve spolupráci s Kawasaki i v sezóně WorldSBK 2024. Moje motivace dosáhnout na motocyklu Ninja ZX-10RR co nejlepších výsledků nebyla nikdy silnější. Cílem číslo jedna je nyní soustředit se na zbytek aktuální sezony, počínaje mým domácím závodním víkendem v Doningtonu. Je opravdu příjemné mít potvrzení, že budu opět závodit s Kawasaki, což bylo dohodnuto v době mého domácího kola. O to víc si to budu užívat. Chtěl bych všem v KMC, KME a celému týmu KRT vyslovit velké poděkování za jejich velkou podporu v minulosti a za to, že ve mě i nadále věří. Těším se na další spolupráci s nimi v příští sezóně."

Guim Roda, manažer týmu KRT
"Jsme rádi, že jsme si Alexe ponechali i pro projekt 2024, což nám v současné situaci poskytuje potřebnou stabilitu. Otázka nezněla, zda je KRT ochoten s Alexem pokračovat. Otázka zněla, zda je Alex ochoten pokračovat s KRT s vědomím reálné situace v oblasti pravidel a našich současných výkonnostních možností. Pokud se pravidla nezmění, nemůžeme nabídnout balíček pro vítěze šampionátu. Všichni fanoušci, kteří trochu rozumí závodění, to vidí a jediný způsob, jak z našeho balíku vytěžit maximum, je využít zkušeností a odvážné jízdy našich jezdců. Alex má kapacitu na to, aby dosáhl požadované rychlosti a pokusil se pracovat v rámci toho malého okna, které máme k dispozici, abychom předvedli co nejlepší výkon. Nikdo na světě nemůže pochybovat o tom, že Alex ze sebe vždy vydává to nejlepší, a my máme velký respekt k úsilí, které do toho vkládá. Nemáme čas učit mladé jezdce jezdit na motorce, jak nám někteří lidé v paddocku navrhovali. Nyní je čas pokračovat v tvrdé práci a se stabilním základem, odstranit proměnné a soustředit se na to, co opravdu umíme, abychom zlepšili naši motorku a udělali skutečnou "týmovou práci". Alex a Johnny jsou mezi sebou soupeři, ale jsou velmi profesionální a dobře spolupracují. Vzájemně se respektují a vědí, jak z naší motorky dostat 110%, abychom předvedli co nejlepší výkon. Máme teď před sebou spoustu práce, takže si v projektu vytvoříme klid výběrem dvou nejlepších jezdců, pak se můžeme soustředit na co nejtvrdší a nejlepší práci."

Steve Guttridge, manažer plánování závodů společnosti Kawasaki Motors Europe
"To je skvělá zpráva pro Alexe i pro společnost Kawasaki. Jsme potěšeni, že bude pokračovat ve vývoji závodního balíčku Ninja ZX-10RR, a spolu s Johhnym a rodinou KRT to znamená další vzrušující krok pro všechny zúčastněné. Alex je osvědčeným vítězem závodů na Ninje a my ho stejně jako on chceme vidět na stupních vítězů po zbytek roku 2023 i v roce 2024. Připojuji se k fanouškům na celém světě a přeji mu hodně štěstí v této další fázi jeho kariéry."