Lorenzo o vztahu Marqueze a Hondy

11.05.2023

Legendární pilot Jorge Lorenzo na stránkách motogp.com hovoří o vztahu mezi Marcem Marquezem a továrnou Honda.
Zdroj: motogp.com, foto: Honda

Španěl Jorge Lorenzo, bývalý Mistr světa MotoGP a někdejší tovární jezdec Yamahy, Ducati a Hondy, sleduje dění v mistrovství světa mimo jiné v roli televizního komentátora. Po návštěvě Jerezu se na stránkách motogp.com vyjádřil i k nelehké situaci Hondy. Lorenzo komentuje vztah mezi Hondou a jeho bývalým týmovým kolegou Marcem Márquezem.

Jorge Lorenzo
"Honda získala nejvíce titulů a má pravděpodobně největší rozpočet, ale ne vždy je nejsilnější tým ten, který vyhrává. Všechno musí být perfektní a někdy potřebujete i trochu štěstí. S Marcem Márquezem vyhráli mnoho titulů, díky jeho talentu, přístupu a kondici, je to skvělý jezdec. Na druhou stranu je to velmi speciální jezdec, který potřebuje také velmi speciální vlastnosti na motorce. Honda se zcela drží jeho cesty, ale zdá se, že cesta Marca Márqueze funguje pouze pro Marca Márqueze. Pro ostatní jezdce bude těžké dosáhnout takových výsledků. Myslím, že před deseti nebo patnácti lety byla motorka Honda standardem pro všechny jezdce, teď je spíš výjimečná - momentálně jen pro Marca Márqueze. Občas mohou ostatní předvést dobré závody, jako loni Pol Espargaró nebo Alex Rins, který vyhrál v Austinu. Ale v současné době je to motorka, se kterou může vyhrát mistrovství světa pouze Marc Márquez. Je to škoda, protože v mnoha ohledech měly velký potenciál,
Romantika mezi Marcem a Hondou už není taková, jak se zdá. Něco se změnilo. Možná proto, že Marc byl zvyklý s Hondou vyhrávat téměř každý rok. Teď, po třech letech bez vítězství, se tato láska k Hondě trochu vytratila. Uvidíme, jestli se jim to podaří obnovit, nebo jestli se od sebe ještě více vzdálí. To ukáže jen čas a výsledky. Vypadá to ale, že Marc dal Hondě ultimátum, a to nejen soukromě, teď o tom mluví i veřejně. Určitě potřebuje reakci Hondy a motorku, která možná nebude nejlepší, ale alespoň se přiblíží Ducati, momentálně nejlepší motorce v poli."