Lopes místo vd Marka

04.05.2023

Ivo Lopes zastoupí v rodině BMW Motorrad Motorsport zraněného Michaela van der Marka.
Foto: BMW Motorrad Motorsport

Rodina BMW Motorrad WorldSBK má pro čtvrté kolo mistrovství světa superbiků 2023, které se pojede tento víkend v Barceloně, novou posilu z Portugalska. Ivo Lopes, který několik let sklízel úspěchy s týmem easyRace BMW ve španělském superbikovém šampionátu, na okruhu Barcelona-Catalunya nahradí zraněného továrního jezdce BMW Motorrad WorldSBK Michaela van der Marka. Lopes bude závodit po boku Scotta Reddinga za tým ROKiT BMW Motorrad WorldSBK.

Šestadvacetiletý Lopes získal v roce 2019 titul portugalského šampiona superbiků a v roce 2021 se stal prvním Portugalcem, který vyhrál španělský šampionát superbiků, a to na BMW M 1000 RR s týmem easyRace BMW. V sezoně 2023 si z dosavadních čtyř závodů ESBK připsal jedno vítězství a dvě druhá místa. To Lopese po úvodních dvou podnicích sezony řadí do čela španělské šampionátu. Pro Lopese to o víkendu bude debut ve WorldSBK.

Van der Mark si při pádu ve druhém hlavním závodě v Assenu zlomil levé stehno. V holandském Groningenu byl úspěšně operován a nyní se věnuje domácí rekonvalescenci. Zatím není jasné, kdy bude van der Mark opět schopen závodit. Jeho náhrada na případných dalších závodech, které vynechá, bude oznámena později.

Ivo Lopes
"Rád bych poděkoval BMW Motorrad Motorsport a týmu ROKiT BMW Motorrad WorldSBK za příležitost, kterou mi v Barceloně dávají. Vždycky jsem snil o závodění ve WorldSBK a tento sen se mi nyní plní. Barcelonský okruh znám velmi dobře, stejně jako BMW M 1000 RR. Verze motocyklu WorldSBK je však samozřejmě jiná než ta, na které jezdím ve španělském šampionátu. O víkendu budu tvrdě pracovat a dám do toho všechno, abych co nejlépe podpořil tým a BMW Motorrad Motorsport. Chtěl bych jim poděkovat za důvěru, kterou do mě vložili, a také popřát Michaelu van der Markovi brzké uzdravení"

Marc Bongers, ředitel BMW Motorrad Motorsport
"Především přejeme Michaelovi dobré zotavení. Bylo dobré slyšet, že operace v Groningenu proběhla úspěšně. Jsme s ním v neustálém kontaktu a již zaznamenal první drobná zlepšení. Měl by si však vzít čas, který potřebuje k návratu do plné kondice. Zároveň vítáme Iva Lopese ve WorldSBK. Iva známe již dlouho z portugalského a španělského šampionátu, kde opakovaně ukázal, čeho je na BMW M 1000 RR schopen. Jsme rádi, že mu můžeme dát příležitost závodit v mistrovství světa."