Locatelli zůstává u Yamahy do roku 2025

24.05.2023

Yamaha a Andrea Locatelli prodloužili smlouvu o další dva roky.
Foto: Yamaha

Společnost Yamaha Motor Europe oznámila, že italský závodník Andrea Locatelli zůstane u Yamahy až do konce sezóny 2025 poté, co se s 26letým jezdcem dohodla na prodloužení stávající smlouvy o další dva roky.

Andrea Locatelli
"Mým cílem bylo pokračovat u Yamahy, takže jsem velmi rád, že jsem podepsal smlouvu na další dva roky. Jednou z nejlepších věcí na Yamaze jsou lidé, kteří mi věří, počínaje Ericem de Seynesem, Paolem Pavesiem a Andreou Dosolim, ale také Riccardem Tiscim a všemi inženýry a techniky, kteří tvrdě pracují na tom, aby mi dali co nejlepší motorku. Totéž platí i o týmu. Od svého příchodu do WorldSBK se těším neuvěřitelné podpoře Paula Denninga a Andrewa Pitta a všech, kteří se na projektu podílejí. Všichni společně jsme dosáhli několika dobrých výsledků, ale co je důležitější, kráčeli jsme bok po boku po cestě, která mi umožnila cítit se stále jistěji. V mnoha oblastech máme stále co zlepšovat, ale pevně věřím, že díky tak dobrým vztahům budeme společně sílit. Pokud je klíčem k úspěchu důslednost, jak se říká, pak si myslím, že tímto prodloužením jsme položili základy pro zářnou budoucnost."

Andrea Dosoli - manažer pro silniční závody, Yamaha Motor Europe
"S velkým potěšením mohu oznámit, že v souladu s vizí Yamahy vychovávat talenty a navazovat dlouhodobé vztahy s našimi jezdci budeme s Andreou Locatellim pokračovat další dva roky. Naše cesta s Andreou začala v roce 2020, kdy dominoval WorldSSP v sedle naší R6, ale jeho výkony v roce 2021, kdy jsme ho přesunuli do WorldSBK, byly stejně působivé - sezónu dokončil na čtvrtém místě a stal se nováčkem roku. Viděli jsme, jak Andrea jako jezdec dospívá a neustále se vyvíjí, až je nyní jedním z nejsilnějších v seriálu. Ukázal, že během testování je schopen přijímat kvalifikovaná technická rozhodnutí, zatímco jeho odhodlání v krátkých závodech se vyrovná inteligentnímu manažerování pro delší závodů. To vše jsou dobré známky, které nás přesvědčily, že společně můžeme udělat další kroky a zajistit si v budoucnu ještě lepší výsledky. Jménem Yamahy, ale i za sebe osobně, bych chtěl Andreovi poděkovat za důvěru, kterou nám projevil."