Liam Everts vynechá zahajovací MXGP 2024

23.02.2024

Belgický závodník Liam Everts, člen továrního týmu KTM, se zranil při pádu během tréninku a po operaci ruky nemůže nastoupit k zahajovacímu závodu v Argentině.
Foto: KTM

Vítěz závodu Mistrovství světa MX2 Liam Everts vynechá první kolo seriálu MXGP 2024 v argentinském Neuquenu 9.-10. března, aby se zotavil ze zranění pravého palce, které utrpěl tento týden při pádu během tréninku v Belgii.

Vysoce hodnocený závodník týmu Red Bull KTM Factory Racing havaroval při přípravě na první z dvaceti Grand Prix seriálu 2024 a ve čtvrtek podstoupil operaci, při níž mu byla zlomenina nastavena a ošetřena fixační destičkou. Devatenáctiletý jezdec potřebuje měsíc rekonvalescence, než se bude moci vrátit na KTM 250 SX-F. Koncem března by se tak mohl zúčastnit druhého podniku roku.

Harry Norton, manažer týmu Red Bull KTM Factory Racing:
"Je to těžká zpráva pro Liama a celý tým, ale všichni víme, že takové komplikace se mohou stát. Operace proběhla dobře a teď potřebujeme čtyřtýdenní období, aby se cítil silný a mohl ruku plně používat. Argentina je mimo hru, ale doufáme, že jeho rekonvalescence proběhne podle plánu a Liam bude moci v Madridu zahájit šampionát."