Lecuona se probojoval do první desítky

28.06.2023

Neuvěřitelný závod Ikera Lecuony ukázal, že po víkendu neustálého zlepšování má skvělý potenciál.
Foto: Honda

Před nedělní Grand Prix Nizozemska bylo oznámeno, že Marc Marquez byl prohlášen za nezpůsobilého v důsledku zranění, které utrpěl minulý týden na GP Německa, a které se v Assenu ještě zhoršilo. Jediným jezdcem týmu Repsol Honda tak zůstal Iker Lecuona, který se soustředil na úkol, který ho čekal.

Po noční spolupráci s inženýry týmu Repsol Honda a HRC vstoupil Lecuona do závodu na 26 kol se stále rostoucím sebevědomím. V prvních několika zatáčkách před útokem zůstal klidný a snažil se udržet s početnou skupinou bojující o body. Záludné podmínky zastihly řadu jezdců vpředu, ale náhradní jezdec týmu Repsol Honda pokračoval na stroji Honda RC213V vpřed s na centimetr dokonalou konzistencí. Brzy se ocitl v souboji s Francem Morbidellim o první desítku. Bohužel brzy poté přišla smůla, protože jeho závod ukončil technický problém. Zpočátku zklamaný Lecuona i celý tým Repsol Honda odjíždějí z víkendu ohromeni úsilím 23letého jezdce.

V MotoGP nyní začíná letní přestávka uprostřed sezóny, která je pro jezdce a mechaniky příležitostí k odpočinku a regeneraci, zatímco inženýři HRC pokračují v důležité vývojové práci v Japonsku. Mistrovství světa bude pokračovat na okruhu Silverstone, kde se 4. srpna pojede Grand Prix Velké Británie.

Iker Lecuona
"Od Jerezu až sem se můj pocit z motorky výrazně zlepšil. Celkově jsme měli skvělý víkend, neustále jsme zrychlovali a zlepšovali se pokaždé, když jsme vyjeli z garáže. Závod, který jsme dnes jeli, byl opravdu dobrý, na startu jsem byl opatrný a vyhnul se problémům. Poté jsem se dokázal usadit ve svém tempu a na trati jsem dokázal předvést to nejlepší, moje sebevědomí rostlo s každým kolem a cítil jsem se opravdu dobře. Nakonec jsem bojoval o první desítku a byl to skvělý pocit být tam. Chtěl bych poděkovat celému týmu Repsol Honda za jejich práci během tohoto víkendu."

Marc Marquez
"Přijeli jsme sem v těžkém stavu a ten se v průběhu víkendu jen zhoršoval. Včera v noci jsem hodně trpěl, když jsem se snažila usnout, a když jsem se probudil, bolesti byly velmi silné, a tak jsem šel rovnou do zdravotního střediska. Kontroly odhalily, že se zlomenina žebra posunula, takže jsme museli vynechat závod. Teď je čas odpočívat a zotavovat se a po letní přestávce se vrátit fit a připraven dál pracovat."