Langenfelder prodloužil u Gas Gas

20.05.2023

Tým Red Bull GasGas Factory Racing a Simon Langenfelder podepsali prodloužení smlouvy na rok 2024.
Foto: GasGas Media

Red Bull GasGas Factory Racing oznámil, že Simon Langenfelder podepsal s týmem novou smlouvu, která mu zajistí, že bude moci závodit v mistrovství světa FIM v motokrosu v roce 2024 i případně v dalších letech.

Langenfelder závodil v barvách GasGas od debutu výrobce v seriálu Grand Prix a v měsících před prvním kolem mistrovství světa FIM v motokrosu 2022 přestoupil do elitní stáje Red Bull GasGas Factory Racing. Startovní číslo 516 vyhrálo Velkou cenu Velké Británie a skončilo v tom roce třetí v celkovém pořadí šampionátu. Do současné sezony vstoupil Langenfelder s mistrovskými očekáváními, vyhrál první závod roku Velkou cenu Trentina a dominantním způsobem zvítězil v poslední Velké ceně Španělska. V následujících dnech po tomto triumfu bohužel tato okázalá hvězda utrpěla zranění ruky a je prozatím vyřazena ze hry. Všichni zúčastnění se těší, až se vrátí na MC 250F a bude v následujících letech bojovat o vítězství v barvách týmu Red Bull GasGas Factory Racing.

Simon Langenfelder
"Jsem nesmírně šťastný, že zůstávám v rodině GasGas Jsme skvělý tým a jsem si jistý, že pokud budeme dál pracovat a bavit se, můžeme společně dosáhnout velkých úspěchů."

Davide De Carli (manažer továrního týmu Red Bull GASGAS Racing)
"Jsme opravdu rádi, že jsme se Simonem prodloužili smlouvu. Je to pracovitý chlapík a má velký potenciál Jsem přesvědčen, že dříve nebo později se výsledky dostaví. Už teď předvedl dobré věci, když v roce 2022 skončil třetí v seriálu MX2. Letos měl v prvních závodech smůlu, ale svůj potenciál uplatnil a ve španělském MXGP ukázal velkou rychlost s výsledkem 1:1. V tomto roce se mu podařilo vybojovat vítězství. Po jeho návratu po zranění budeme v tomto směru pokračovat."