KRT zahajuje projekt WorldSBK 2024

08.02.2024

Oficiální jezdci týmu pro rok 2024 Alex Lowes a Axel Bassani pomohli osvěženému týmu KRT FIM Superbike World Championship představit tovární Ninja ZX-10RR při veřejné prezentaci týmu.
Foto: Kawasaki

Výrazná nová barevná schémata, grafické balíčky a styly týmového oblečení KRT byly představeny světovým médiím a fanouškům prostřednictvím digitálních platforem v 18.00 hodin středoevropského času. Stávající partner KRT, společnost Cheshire Mouldings, je nyní hlavním sponzorem a novým sponzorem týmu se stali specialisté na maziva Motul.

Od konce sezóny 2023 došlo uvnitř KRT k nejvýznamnějším změnám za poslední dobu, a to v rámci přípravy na nadcházející obnovení závodní činnosti. Je příznačné, že i vizuální prvek balíčků motocyklu a jezdce je mírným odklonem od některých předchozích norem.

Po lidské stránce je k dispozici nově vypadající jezdecká sestava, kde se ke zkušenému bojovníkovi KRT Lowesovi přidal dvojnásobný šampión Independent Riders Axel Bassani. Ambiciózní mladý Ital si nyní poprvé užívá roli továrního jezdce WorldSBK.

Alex má nyní jako šéfa posádky Pereho Ribu, Axelovo učení na trati má na starosti Marcel Duinker. Další změny se odehrály v boxech a v personálním obsazení, aby se celkově omladil tým.

Po zimním vývoji od japonského KMC a jejich globálních technických partnerů si Lowes, Bassani a jejich technické týmy užili úspěšný nedávný testovací program ve Španělsku a Portugalsku. Prováděli nastavení svých strojů tak, aby vyhovovala řadě nedávných změn technických předpisů WorldSBK.

Co se týče techniky, Ninja ZX-10RR má nyní dodatečné maximální otáčky a několik vnitřních vylepšení pro úpravu setrvačnosti motoru, plus několik malých, ale klíčových změn na horní hranici. V kombinaci s těmito iniciativami bude mít motocykl WorldSBK 2024 v horní části otáčkového pásma navíc 500 otáček.

Kromě pokračování spolupráce se společností Showa a mnoha dalšími špičkovými firmami se záviděníhodnou pověstí v závodním prostředí navázala společnost KRT zcela nové pouto se specializovanou společností na maziva Motul, přičemž tato francouzská společnost se stala hlavním partnerem KRT pro sezónu WorldSBK 2024.

Alex Lowes
"Nové barvy pro rok 2024 se mi opravdu líbí, jsou trochu jiné. Každý druhý rok došlo k nějakým malým změnám, ale tahle se mi zatím líbí nejvíc. Do roku 2024 vstupuji s velkým optimismem. V některých ohledech je motorka, balíček i tým stejný, ale mám k dispozici jiný personál, se kterým budu pracovat. Máme několik drobných vylepšení a v zimě jsme tvrdě pracovali, zejména na našich slabých místech, díky čemuž je motorka lépe ovladatelná na závodní trati. S prací, kterou jsme odvedli, jsem opravdu spokojený. Zda to bude stačit na to, abychom mohli každý týden bojovat o přední příčky, na to si budeme muset počkat. Rozhodně mám ale pocit, že jsme oproti loňsku udělali krok kupředu. Těším se, až se rozjedeme a vyrazíme na Phillip Island na závěrečný předsezonní test a první kolo."

Axel Bassani
"Jsem opravdu šťastný, že konečně mohu světu ukázat nové zbarvení KRT pro sezónu 2024. Myslím, že je to opravdu dobrý design a líbí se mi. Určitě je v něm stále hodně zelené, ale i jiné barvy. Je také opravdu dobré konečně vidět můj tovární motocykl v továrních barvách. Je vždycky příjemné mít každou sezónu nový vzhled. Doufám, že se lidem líbí vzhled motorky a také všechno nové týmové oblečení. Zelená barva Kawasaki je vždycky zvláštní. Myslím, že společně můžeme prožít opravdu dobrou sezónu. Už se těším, až se brzy podívám do Austrálie."

Guim Roda
"Pro rok 2024 vstupujeme do nové éry, kdy byly poprvé od roku 2015 zavedeny upravující řády, které nejdou proti zájmům Kawasaki. Chápeme, že vybalancovat tak rozmanitý šampionát není snadná práce. FIM, DWO a MSMA to stálo hodně úsilí, takže doufáme, že využijeme této příležitosti, abychom byli součástí show a bojovali o vítězství v závodech. Letos máme velmi vyrovnaný projekt. Lowes, rychlý jezdec s neuvěřitelnou rychlostní kapacitou, se snaží prodloužit svůj výkon na 20 kol - až do konce dlouhých závodů. Axel, mladý a talentovaný jezdec, se učí, jak využít plný potenciál modelu Ninja ZX-10RR pokaždé, když vyjede na trať. Závody v letošní sezóně bude třeba hodnotit nejen podle cílových pozic, ale i podle odstupu mezi jezdcem na prvním místě a ostatními, protože bude velmi těsný. Počet skvělých jezdců na startovním roštu je úžasný. Jsem si jistý, že to bude zdaleka nejkonkurenceschopnější a nejnapínavější sezóna ve WorldSBK od roku 2012, kdy jsme začali s naším projektem KRT. Chystáme velkou show a doufáme, že si ji všichni fanoušci závodů, a zejména fanoušci závodů Ninja, náležitě užijí."