KRT dokončilo test na Motorlandu

01.09.2023

Jonathan Rea a Alex Lowes se ve středu 30. srpna 2023 zúčastnili jednodenního testování na španělském okruhu Motorland Aragon spolu s mnoha soupeři z WorldSBK. Rea byl celkově nejrychlejší a Lowes pátý nejrychlejší.

Vzhledem k omezení počtu testovacích dnů, které může každý jezdec během sezony využít, jeli Rea a Alex pouze druhý a poslední den soukromých testů na okruhu Motorland Aragon. Samotný tým však pracoval v obou dnech, protože prvního dne testování v úterý 29. srpna se zúčastnil pravidelný testovací jezdec Florian Marino a jezdec Kawasaki WorldSSP týmu MTM Adrian Huertas.

Vzhledem k tomu, že Alex a Jonathan byli na trati jen jeden den, bylo důležité dodržet jejich předtestové plány a rozvrhy a také se dostat do závodního tempa po dlouhé letní přestávce, která začala po podniku na Autodromu Most na konci července. Závodní sezóna WorldSBK začíná znovu poměrně brzy a koncem září se uskuteční také kolo na samotném okruhu Motorland Aragon.

Zatímco Rea pracoval hlavně na celkovém nastavení a výkonnostních položkách, Lowes se soustředil na některé potenciální novinky pro příští sezonu poté, co je Marino poprvé zhodnotil během úvodního dne. Rea zajel nejlepší kolo v čase 1'49,101 a Lowes 1'49,791.

Teplé, ale ne prudce horké podmínky na trati poskytly všem jezdcům dobrou příležitost k důslednému zhodnocení nastavení jejich strojů. Jelikož se nejednalo o oficiální závodní víkend, jezdci mohli mít v boxech více než jeden stroj, což pomohlo urychlit proces zpětného porovnávání nastavení.

Adrian Huertas jel na Motorlandu jako uznání svých nedávných výkonů ve WorldSSP a vítězství v šampionátu WorldSSP3000 na Kawasaki v roce 2021. Dvacetiletý Španěl při svém prvním testu na oficiálním stroji KRT Superbike zajel několik dobrých časů na kolo. Dosáhl osobního rekordu 1'51,044, který ho první den - jediný den, kdy byl na trati na oficiálním stroji Ninja ZX-10RR - zařadil na šesté místo v celkovém pořadí. Adrian odjel celkem 79 kol.

Florian Marino, stálý testovací jezdec týmu, pokračoval ve své cenné roli vývojového jezdce na trati a zajel přitom osobní rekord na kolo 1'51,689.

Dalším podnikem pro Reu a Lowese bude samotné deváté kolo šampionátu, které se uskuteční na okruhu Magny Cours ve Francii ve dnech 8. až 10. září.

Jonathan Rea
"Byl to pozitivní den a já jsem si opět užil jízdu na motorce, zejména po dlouhé době. Překvapilo mě, jak rychlý jsem byl schopen být už v prvním kole, kdy jsem se dostal do hranice 1'50. To mě velmi překvapilo. To udalo tón zbytku testu, protože jsme si mohli vyzkoušet některé věci, které určitě uvidíme během závodního víkendu na Motorland nějaké doladění. Víceméně byl tento den zaměřen na výkonnostní test a snahu pochopit náš potenciál. Se závodními pneumatikami jsme byli stabilně rychlí a také jsme na konci vyzkoušeli kvalifikační pneumatiky. S našimi dnešními časy na kolo jsme byli docela konkurenceschopní, a to jak na závodních, tak na kvalifikačních gumách. Odjíždím z testu s optimismem, že v Magny Cours můžeme zažít opravdu pozitivní víkend. Děkuji týmu za veškeré úsilí, které jsme během léta vynaložili, abychom se sem dostali, a to nás naladí na dobrý rytmus pro zbytek roku."

Alex Lowes
"Je opravdu příjemné se po letní přestávce vrátit na Ninja ZX-10RR. Měl jsem toho na programu hodně k testování. Ráno jsem měl vlastně tři motorky, zkoušel jsem různá nastavení a pár věcí pro rok 2024. Některé byly docela pozitivní a některé ne - což je úplně normální, když testujeme novinky. Je to spíš psychicky únavné než fyzicky, protože se opravdu snažíte přemýšlet o dobrých a špatných stránkách. Chcete udělat správná rozhodnutí hned, aby nám to pomohlo v příštím roce. Dnes jsem najel 91 kol, což je slušná porce, abych se před Magny Cours dostal do pohody. Na konci testu jsem se trochu projel na svém základním motocyklu 2023, na kterém pojedu příští týden v Magny Cours, abych se dostal zpátky do rytmu."

Adrian Huertas
"Je to mnohem výkonnější motorka, než na jaké jsem zvyklý jezdit. Je to úžasná motorka, neuvěřitelný zážitek a moc jsem si to užil. Má hodně výkonu, což bylo opravdu, opravdu dobré. To mi vyhovuje. Jízda na superbiku byla hodně odlišná, ale spolupracoval jsem s týmem a oni mě naučili, jak se trochu zlepšit. Také jsem si odnesl dobré zkušenosti, které mi pomohou na šestistovce. Myslím, že mi to hodně pomůže a je to teď taková motivace navíc. Myslím, že až přijedu do Magny Cours na WorldSSP, mohu bojovat o vítězství. Chci poděkovat celému týmu za tuto příležitost."