Königa opět zastavil motor

16.07.2023

König v Itálii do cíle nedojel. Vedro trápilo jezdce a motorky.
Tisková zpráva Movisio Racing Teamu

Ani ve druhém závodě mistrovství světa superbiků v Itálii se nedostal Oliver König do cíle. A opět za to mohl technický problém, tentokrát český jezdec musel odstoupit v sedmém kole. "Šlo o nový motor, nevíme ale přesně, co s ním zase bylo," smutnil König z týmu Orelac Racing Movisio. Poprvé v kariéře tak nedokončil oba závody elitní kategorie během jednoho víkendu. To v Superpole race dojel na 23. místě. Za čtrnáct dní ho čeká domácí zastávka v Mostě.

Těžší víkend asi nezažil. Itálii sužují velká vedra, bylo přes 40 °C a na závodním okruhu šly teploty ještě výše. Podmínky jedinému českému jezdci v MS superbiků nesvědčily – v sobotu odstoupil v osmém kole, v neděli pak v sedmém. Důvod? Nevydržely jeho nové motory. "Mrzí mě to, ale nešlo s tím nic dělat. Větší vedro jsem na závodech nezažil, i kvůli tomu to byl nejhorší víkend pro mě. Špatně takové počasím snáším," smutnil König, který se osvěžoval v bazénku se studenou vodou.

Je možné, že vysoké teploty měly vliv také na techniku. "Motorka po dojezdu měla 110 stupňů celsia a v oleji jsme naměřili 140 stupňů. Určitě taková výheň motorce nedělala dobře, správně se má jezdit, když má voda 85 stupňů," vysvětloval König. "Přesné příčiny technické závady ale budeme vědět asi později."

Na Königa nyní čeká mostecký okruh, na kterém šampionát superbiků zavítá v posledním červencovém víkendu. Zde v minulém roce skončil dvakrát na 16. místě a byl jen kousek od bodů. Druhý závod dokonce absolvoval se zlomenou kostí v noze. "Těším se tam moc. Do té doby budu trénovat a nabírat síly. A asi vypnu mobil, abych si také pořádně odpočinul," plánuje König. "Chci moc poděkovat celému týmu za nasazení, i když to tento víkend bylo fakt strašně náročné. A děkuji sponzorům za jejich důvěru a pomoc."