Komplikovaný závod pro Aprilii na Sachsenringu

08.07.2024

Maverick Viñales po problémovém závodě a jednom výjezdu mimo trať skončil v GP Německa dvanáctý.
Foto: Aprilia

Na startu se Maverick Viñales ze sedmého místa na startovním roštu ihned připojil k vedoucí skupině a předvedl rychlé a konzistentní závodní tempo. V sedmém kole však Španěl bohužel v osmé zatáčce ze šestého místa vyjel mimo trať a na dráhu se vrátil až jako osmnáctý. I přes tyto potíže se Maverick dokázal vrátit a dojel dvanáctý. Body, které získal Maverick Viñales, jsou stále důležité a udržují tým Aprilia Racing na druhém místě v pořadí výrobců se 175 body.

Maverick Viñales
"V 8. zatáčce jsem brzdil a riskoval jsem, že se dostanu do highsidedu, takže jsem byl dlouhý a vyjel jsem z trati. Podívali jsme se na data a neviděli jsme žádné anomálie, prostě jsem vzadu ztratil přilnavost. Je to velká škoda, protože jsem měl vynikající závodní tempo. Musíme se pokusit lépe nastavit víkend, protože motorka se hodně mění s ohledem na závodění o samotě nebo ve skupině."

Massimo Rivola – ředitel závodního oddělení Aprilia Racing
"Po těžké havárii ve 2. kvalifikaci Maverick vydržel a odjel závod, který si ještě více zkomplikoval výletem mimo trať. Pokusil se o návrat, ale vedoucí skupina byla v tu chvíli příliš daleko. Bylo skvělé vidět konkurenceschopné motocykly Aprilia týmu Trackhouse, i když ambice byly nevyhnutelně vyšší při startu z první řady. Nyní se budeme co nejlépe připravovat na Silverstone, trať, kterou máme rádi a která nám v minulosti přinesla velké uspokojení. Vrátíme se s Maverickem a Aleixem v nejlepší formě a s Miguelem a Raúlem budeme usilovat o to, abychom měli čtyři Aprilie v první desítce."