Kdo za Repsol Honda v Austinu?

05.04.2023

Tovární tým Repsol Honda má aktuálně oba své piloty zraněné, což přináší spekulace nad tím, zda nastoupí do blížící se Grand Prix Ameriky.
Foto: Honda, zdroj: ServusTV

Již příští týden se v texaském Austinu pojede třetí letošní závod MotoGP. Tovární tým Repsol Honda před jeho startem řeší svízelnou situaci, koho vlastně posadí do sedla svých motocyklů. Marc Marquez je po pádu v Portimau zraněný a vynechal proto GP Argentiny, kde se naopak v sobotním sprintu zranil i druhý jezdec týmu Joan Mir. Jednou ze spekulací, kdo by na okruhu COTA mohl startovat, je testovací jezdec HRC, Němec Stefan Bradl. Ten bude na začátku příštího týdne testovat nový rám Kalex MotoGP v Jerezu a jak přiznal pro ServusTV, jednou z možností je odlet ihned po testech do USA a tam nahradit jednoho ze zraněných oficiálních pilotů.

Stefan Bradl
"Viděl jsem pád Joana Mira v prvním kole sprintu, dotkl se ho soupeř, ale ne úmyslně. Pak hloupě upadl a ošklivě se udeřil do hlavy a krku. To je vše, co vím. Určitě poletím do Texasu, protože tam budu mít práci pro ServusTV. V plánu je, že z Německa do Texasu poletím 13. dubna. Pokud bych tam ale byl využit jako náhradní jezdec pro Hondu, budu muset cestovat přímo ze Španělska do Texasu. Honda už o tento let preventivně požádala... Ale samozřejmě čekáme, jak se bude situace s Marcem a Joanem tento týden ještě vyvíjet a jak se bude vyvíjet jejich zdravotní stav. Podle mých informací, které jsem si dal sám dohromady, Joan na GP USA určitě znovu pojede. Nemyslím si, že jeho zranění je tak vážné, aby musel vynechat Texas. A u Marca mám také dobrý pocit, že v Americe bude na startovním roštu."