Jorge Prado se připravuje na AMA Supercross

04.12.2023

Dvoutýdenní trénink v jižní Kalifornii na RD Field stačil obhájci titulu mistra světa MXGP Jorge Pradovi k rozhodnutí vyzkoušet si AMA Supercross, tovární jezdec GasGas se objeví v úvodních třech kolech sezony 2024.
Foto: GasGas Media

Španělská senzace Jorge Prado se v lednu příštího roku představí v Anaheimu (1. závodě), San Franciscu a San Diegu. Se strojem GASGAS MC 450F to bude jeho vůbec první start v americkém Supercrossu a při debutu rovnou v premiérové třídě 450SX.

Čerstvý držitel titulu mistra světa FIM v motokrosu v kategorii MXGP pro rok 2023, což byl zásadní úspěch jak pro něj, tak pro společnost GASGAS s týmem vedeným Davidem De Carlim, Jorge vyjádřil svůj celoživotní sen okusit sport Supercross - a potenciálně startovat ve Spojených státech v kategorii 450S.

Prado již několik týdnů trénuje v USA v těsnějších podmínkách na plnohodnotné superkrosové trati. Společnými silami Jorgeho, jeho stálého Red Bull GASGAS Factory Racing Teamu a týmu Troy Lee Designs/Red Bull/GASGAS Factory Racing bylo rozhodnuto, že se zúčastní úvodních tří kol šampionátu AMA Supercross 2024 ve snaze získat zkušenosti prostřednictvím série závodů v SX a závodních kilometrů v USA během období, které bude ještě mimo sezónu Grand Prix.

Jorge Prado
"Od té doby, co jsem začal jezdit, bylo mým snem jednou závodit v USA, konkrétně v Supercrossu. Celý život jsem ho sledoval v televizi a vždycky jsem si říkal, že musí být skvělé závodit pod světly s obrovským množstvím diváků a atmosférou! A ještě konkrétněji, musí být skvělé závodit na takovém ikonickém stadionu, jako je Angel Stadium. V roce 2015 jsem měl to štěstí, že jsem při návštěvě a tréninku v USA mohl jet na Anaheim 1 - byl to skvělý zážitek a ještě víc mě přiměl k tomu, abych to zkusil. Takže vzhledem k tomu, že jsem letos vyhrál titul ve třídě MXGP a jsem naprosto zdravý a hledám novou výzvu, myslel jsem si, že je ideální čas v mé kariéře přijet a pořádně trénovat v USA a připravit se na několik závodů Supercrossu. Nechci promarnit další celý rok přemýšlením, jestli bych mohl nebo měl, takže jsem tady a jdu to zkusit. Moc se na to těším a mám to štěstí, že mám doma plnou podporu svého týmu Red Bull GASGAS Factory Racing s Claudiem a Davide de Carlim a tady v USA za mnou stojí tým Troy Lee Designs/Red Bull/GASGAS Factory Racing."

Roger De Coster (ředitel motorsportu pro Severní Ameriku)
"Hlavním cílem Jorgeho v roce 2024 je obhájit titul mistra světa, který získal v uplynulé sezóně, ale samozřejmě se těšíme, až uvidíme, co dokáže na superkrosové trati. Všichni víme, že je velmi talentovaný, vzhledem k tomu, že je již několikanásobným mistrem světa v motokrosu, vyhrál v MX2 a je aktuálním mistrem MXGP. Víme však také, že Supercross na nejvyšší úrovni je nesmírně vyrovnaný a závodit zde se špičkou vyžaduje kromě talentu i velkou houževnatost, takže to pro něj bude obrovská výzva. Přejeme mu hodně štěstí a jsme rádi, že díky podpoře TLD GASGAS můžeme podpořit jeho přání vyzkoušet si Supercross!"

Davide De Carli (manažer týmu Red Bull GASGAS Factory Racing):
"Jorge si letos v Evropě splnil svůj sen a stal se mistrem světa MXGP a my jsme na něj moc pyšní. Jeho touhou je nyní trénovat v USA a vyzkoušet si Supercross, protože dosud neměl příležitost a z naší strany si ji zcela zaslouží. My jako tým, spolu s Pitem Beirerem a Robertem Jonasem, jsme byli od prvního dne vůči Jorgemu zcela otevření, že mu dáme příležitost závodit v Supercrossu, a budeme ho podporovat z Evropy! Nemůžeme se dočkat, až ho uvidíme v sestavě A1, protože je pro něj důležité jet ty první tři kola, aby si v hlavě ujasnil, kde je jeho závodnická budoucnost, protože je ještě opravdu mladý a může si to vyzkoušet. Je to pro něj také dobrá zimní příprava před začátkem sezony MXGP, kde je jeho cílem obhájit v roce 2024 svou jedničku na startovní tabulce. Hodně štěstí, Jorge!"