Jordan a Trummer na TT s Jackson Racing

29.02.2024

Tým Jackson Racing se letos vrátí na závod TT na ostrově Man, podepsal smlouvu se dvěma vycházejícími hvězdami road racingových závodu, Severním Irem Paulem Jordanem a Rakušanem Julianem Trummerem.
Foto: IoMTT

Oba jezdci budou startovat na strojích Honda CBR1000RR v závodech RST Superbike, RL360 Superstock a Milwaukee Senior a na nové Hondě CBR600RR ve dvou závodech Monster Energy Supersport.

Jordan se připojuje k týmu z Prestonu, který na ostrově sklízí úspěchy s celou řadou jezdců včetně Johna McGuinnesse, Jamese Hilliera, Dana Kneena a Joshe Brookese, na základě svých dvou nejlepších ročníků na horské trati, které zahrnovaly premiérové umístění na stupních vítězů v roce 2022, kdy skončil třetí v závodě Supertwinů.

V loňském roce zajel ve třídách 1000 ccm a 600 ccm osobní rekordy 128,271 mph, resp. 125,544 mph, a ve dvou závodech Supersport obsadil dvě vynikající sedmá místa. S pěti umístěními v první desítce a deseti v první patnáctce se 32letý závodník, který debutoval v roce 2017, chce v červnu vyšplhat ještě výš.

"Jsem opravdu šťastný, že jsem se připojil k týmu Jackson Racing, a doufám, že všechny zkušenosti, které mají jak na TT, tak se stroji Honda, se přenesou i na mě a posunou mě na další úroveň," řekl Paul Jordan. "Motorky vypadají jako obvykle bezvadně a Alan i Andy (Jackson) mají velkou motivaci, aby TT2024 dopadla skvěle. Obzvlášť se těším na to, až usednu na Hondu o objemu 600 ccm, motorku s tak bohatou historií a úspěchy, zejména na TT, a pokud se mi podaří proniknout do první pětky, budu nadmíru spokojený. Zároveň se snažím udělat skok dopředu i na velké motorce. Lidé mě stále vnímají jako jezdce, kterému se daří na menších motocyklech, takže na strojích do 1000 ccm musím ještě něco dokázat a to, že mám Juliana jako týmového kolegu, by nás oba mělo povzbudit k lepším výsledkům."

Trummerova kariéra v TT má stejně jako Jordan v poslední době vzestupnou tendenci, v roce 2023 si připsal tři umístění v první dvacítce v závodech Superbike, Superstock a Senior. Právě v posledním jmenovaném závodě udělal skutečný dojem svým novým osobním rekordem 128,638 mph, díky němuž se stal nejrychlejším neanglicky mluvícím jezdcem na 37,73 mil dlouhém okruhu.

Bývalý účastník Manx Granbd Prix v kategorii Newcomers má na svém kontě nejlepší deváté místo ze závodu Lightweight v roce 2018. Do současnosti získal 16 bronzových replik. Trummer neustále stoupá výsledkovými listinami a chce se chopit příležitosti oběma rukama.

"Mám pocit, že se mi vše konečně podařilo, když jsem podepsal smlouvu s tak zkušeným týmem, jako je Jackson Racing," řekl Julian Trummer."Za posledních osm let jsem vynaložil hodně úsilí, abych dostal šanci jezdit za prestižní tým, a konečně se zdá, že si toho někdo všiml. Dostávám životní šanci a jsem nesmírně šťastný a nadšený, že mohu začít spolupracovat s novým týmem. Myslím, že moje motivace a odhodlání smíšené s jejich technickým know-how a zkušenostmi mi umožní udělat další krok směrem dopředu. Samozřejmě chci dobře jezdit na velké motorce, ale myslím, že i na šestistovce mohu jenom profitovat a mít Paula jako týmového kolegu může být jenom přínosem. Chci poděkovat Alanovi a Andymu za tuto příležitost a doufám, že budu schopen dosáhnout výsledků, které si tým zaslouží!"

Šéf týmu a bývalý držitel absolutního rekordu Manx Grand Prix, Alan Jackson jr., dodal: "Jsme nadšeni, že se na Isle of Man TT vracíme jako tým Jackson Racing a máme dva mladé a nadšené jezdce, se kterými doufáme, že se nám podaří dosáhnout velkých zlepšení. Oba jsou hladoví a touží po úspěchu, což spolu s našimi znalostmi a zkušenostmi z TT i z Hond tvoří dobrou kombinaci. Velmi se těšíme na výbornou TT2024."