Johann Zarco bere body na domácí půdě

15.05.2024

Jezdec týmu CASTROL Honda LCR Johann Zarco obsadil v GP Francie 12. místo, body získal také jeho týmový kolega z IDEMITSU Honda LCR Teamu Takaaki Nakagami, který obsadil v neděli na okruhu v Le Mans 14. místo.
Foto: LCR Honda MotoGP Team

Navzdory náročnému startu prokázal Johann Zarco, první jezdec Hondy v pořadí nedělní Grand Prix Francie, v tvrdé konkurenci pozoruhodnou odolnost. Díky svému chytrému a odhodlanému přístupu a bezchybnému výkonu projel cílem na chvályhodném 12. místě.

Takaaki Nakagami startoval z 19. místa na startovním roštu okruhu Bugatti v Le Mans a čelil obtížnému začátku závodu. Jeho neochvějná koncentrace a odhodlání bojovat se soupeři však vedly k tomu, že si po 27 kolech zajistil 14. místo.

Johann Zarco
"Nakonec to byl pěkný závod, protože jsem cítil vřelost publika, což bylo úžasné. Samozřejmě jsme chtěli víc, ale snažili jsme se ze všech sil. Být na bodech je vždycky důležité."

Takaaki Nakagami
"Byl to dlouhý a náročný závod. Snažili jsme se podat dobrý výkon, ale nebylo snadné se prosadit. Musíme se zlepšit v mnoha oblastech. Nakonec se nám ale podařilo urvat nějaké body, což vždy zvyšuje motivaci."