Joel Esteban doplní Aspar Team Moto3

16.09.2023

Mladý jezdec Aspar Junior Teamu Joel Esteban je ve své premiérové sezoně v JuniorGP druhý a v roce 2024 bude týmovým kolegou Davida Alonsa v mistrovství světa.
Foto: GasGas Aspar Team

Mladý jezdec Aspar Team Junior Joel Esteban doplňuje sestavu týmu GasGas Aspar Team pro sezonu 2024 mistrovství světa. Esteban (narozen v Barceloně, 2005) se připojí k dlouhému seznamu jezdců, které Aspar Team Junior v posledních letech prosazoval, a v příštím roce bude týmovým kolegou Kolumbijce Davida Alonsa v Moto3.

Esteban je posledním z dlouhé řady jezdců vykutaných v řadách Aspar Teamu Junior, z nichž předposledním je jeho nový týmový kolega v Moto3. Od roku 2016 se v mistrovství světa vystřídala více než desítka jmen, která prošla Aspar Teamem: Albert Arenas, Izan Guevara, Dani Holgado, Iván Ortolá, Barry Baltus, Raúl Fernández, Carlos Tatay, Álex Escrig, Max Kofler nebo v poslední době sám David Alonso, Scott Ogden nebo Filippo Farioli.

Mladý katalánský jezdec, aktuální vicemistr evropského poháru talentů a v současnosti druhý v JuniorGP, bude mít velké zrcadlo v Davidu Alonsovi, který letos debutoval jako stálý jezdec mistrovství světa a v Moto3 už dosáhl tří vítězství. Alonso, který je v současné době v šampionátu pátý, bude v příští sezoně, v níž chce být jedním z hlavních kandidátů na titul v nejslabší kategorii, zvyšovat své cíle.

Joel Esteban:
"Jsem velmi šťastný, že mohu startovat v mistrovství světa, a že tak mohu učinit s týmem GasGas Aspar, který mi důvěřuje už od dob Evropského poháru talentů. Je to sen, za kterým jsem šel od chvíle, kdy jsem se rozhodl začít závodit, a díky úsilí a práci se mi ho podařilo splnit. Chtěl bych poděkovat Jorge "Aspar" Martínezovi, Nicovi Terolovi a celému týmu za důvěru, kterou ve mě vložili. Doufám, že budu moci s týmem začít spolupracovat co nejdříve."

David Alonso:
"S týmem budu pracovat sedmým rokem. V týmu GasGas Aspar jsem od roku 2018 a společně jsme dosáhli mnoha triumfů. Jsem velmi rád, že mám jejich důvěru, a že mohu mít tuto stálici, je to důležité, pokud jde o práci, protože tým znám, jako by to byla moje druhá rodina. Do nového roku jdu s velkým nadšením, s mnoha výzvami a s mnoha závody, které mě čekají. Po první sezóně v šampionátu je cílem neustále bojovat o přední příčky a být konkurenceschopný každý víkend, abychom mohli bojovat o titul."

Jorge "Aspar" Martínez:
"Sezóna 2024 vypadá slibně, máme velmi zvláštní tým. Joel se připojí k mistrovství světa a my jsme velmi nadšeni, protože kdyby nedostal naši příležitost v roce 2022, myslím, že by byl blízko odchodu. On i jeho rodina dali do závodění s námi všechno a on uměl využít příležitost dostat se do mistrovství světa. Teď se musí soustředit na závody v JuniorGP, kde je druhý, a brzy ho budeme mít mezi sebou. V roce 2024 bude závodit s Davidem Alonsem, který, přestože je v této kategorii nováčkem, dosáhl již tří vítězství. Alonso má dobrý temperament a chladnou hlavu, aby mohl čelit závodům Moto3, zdá se, že je již expertem. S nářadím, které má, s ním musíme dále pracovat, abychom ho dostali blíže k jeho limitům."