Jerez zakončí sezonu WSBK 2023

03.08.2023

WorldSBK se poprvé od roku 2021 vrátí do Jerezu, protože španělské dějiště bude hostit finále letošní sezony.
Tisková zpráva Dorna WorldSBK Organization


Mistrovství světa MOTUL FIM Superbike se vrátí na kultovní okruh Circuito de Jerez - Angel Nieto, kde se 27. až 29. října uskuteční 12. a poslední kolo sezony 2023. Španělské kolo Prometeon nahradí dříve plánovaný závěrečný podnik v Argentině.
Přítomnost Španělska ve WorldSBK začala v Jerezu v roce 1990 úvodním kolem tehdejší sezony - šampionát se do andaluského areálu vrátil několikrát - v polovině roku 2010 a nedávno v letech 2019 až 2021. Španělské dějiště hostilo ve své historii 21 závodů WorldSBK, přičemž poslední se uskuteční v září 2021.
Díky této poslední aktualizaci sezony WorldSBK a WorldSSP uzavřou své kampaně v Jerezu na konci října. Sezona WorldSSP300 skončí podle plánu portugalským podnikem Pirelli v Portimau od 29. září do 1. října.

Arturo Bernal, ministr cestovního ruchu, kultury a sportu kraje Andalusia,

"Naše partnerství s mistrovstvím světa superbiků je dlouhodobé a trvalé. Jsme rádi, že můžeme oznámit tento závěrečný podnik, který jistě přiláká na Circuito de Jerez mnoho fanoušků závodů. Není lepšího místa pro pořádání tohoto závodu než Andalusie. Náš region je zárukou úspěchu při pořádání velkých sportovních akcí. Chtěl bych poděkovat silné spolupráci mezi Junta de Andalucía, radou města Jerez a společností Dorna, která dodá ještě větší význam městu, které je již známé po celém světě díky svému spojení s motoristickým sportem."

María José García Pelayo, starostka města Jerez de la Frontera

"Návrat WorldSBK je pro Jerez a pro okruh velkou příležitostí. Jerez se opět staví do pozice světové motocyklové reference, symbolického okruhu pro jezdce, týmy i fanoušky. Okruh, který s návratem WorldSBK začíná nové období rozmachu. Pořádání původně plánovaného kola v Argentině v Jerezu je milníkem díky spolupráci městské rady, Junty de Andalusie a společnosti Dorna. Všechny tři strany si uvědomují, že Jerez je ikonou světového motocyklového sportu, a že všechny významné motoristické závody musí projíždět přes Circuito de Jerez."

Gregorio Lavilla, výkonný ředitel WorldSBK

"Jsme potěšeni, že se šampionát WorldSBK vrátí ke svým kořenům na legendární okruh Circuito de Jerez - Angel Nieto pro závěrečné kolo sezony 2023. Jerez zaujímá v historii našeho sportu zvláštní místo a je jen dobře, že tuto pozoruhodnou sezónu zakončíme na místě s tak bohatým dědictvím. Těšíme se, že budeme svědky tvrdé konkurence a oslavíme odkaz tohoto sportu s vášnivými fanoušky v Andalusii."