Jeremy Seewer do KRT po boku Romaina Febvra

25.12.2023

Nováček v Kawasaki Racing Teamu MXGP Jeremy Seewer vstoupí po úspěšných zimních testech společně s Romainem Febvrem do mistrovství světa FIM v motokrosu 2024 s velkými očekáváními.
Foto: Kawasaki

Kawasaki Racing Team v příští sezoně postaví silné duo; Romain a Jeremy letos vyhráli devět z devatenácti GP a podělili mezi sebe dvacet pódií! Oba zakončili sezónu na stupních vítězů v závěrečném seriálu: Francouz získal stříbrnou medaili a Švýcar, který už více než deset let bojuje v motokrosovém mistrovství světa, bronzovou.

V letech 2016 a 2017 získal Jeremy druhé místo ve třídě MX2, v roce 2018 přešel do třídy MXGP a v premiérové třídě už nasbíral čtyři seriálové medaile; třikrát stříbro (2019, 2020 a 2022) a jednou bronz. S třiceti umístěními na stupních vítězů a osmi vítězstvími v GP od roku 2014 nevynechal ani jednu GP, na svém kontě tak měl 187 startů v GP. Poté, co strávil celou svou kariéru ve třídě MX2 u jedné značky - Suzuki, závodil posledních šest sezón MXGP u jiné značky - Yamaha, než se pro nadcházející sezónu připojil ke Kawasaki; sympatický devětadvacetiletý švýcarský jezdec bude v únoru debutovat na motocyklu KX 450-SR během International series.

Jeremy Seewer:
"Dlouho jsem závodil se stejnou značkou, ale u Kawasaki se cítím velmi vítaný, všichni jsou ke mně velmi otevření a vstřícní. Myslím, že je to značka, kam mohu dobře zapadnout. Těším se na dlouhodobou spolupráci a doufám v to nejlepší. Hlavním cílem je co nejčastěji vyhrávat, mít společné úspěchy, užívat si práci se skvělými lidmi a bavit se tím."

Steve Guttridge (manažer plánování závodů, Kawasaki Motors Europe):
"Vždy jsem byl Jeremyho velkým fanouškem díky jeho neskutečným technickým schopnostem na všech motorkách, na kterých jsem ho v minulosti viděl závodit, a to jak na úrovni MX2, tak MXGP. Spolu s jeho očividnou cílevědomostí a profesionální mentalitou ho to řadí mezi několik málo nejlepších závodníků na světě a v jakýchkoli podmínkách, které mu MXGP může nabídnout! Takže konečně ho přivítat v našem týmu KRT MXGP je opravdu super vzrušující situace! Všichni v Kawasaki mu přejeme vřelé přivítání a úspěchy v celé rychle se blížící sezóně 2024."

Antti Pyrhonen (manažer týmu KRT):
"V KRT společně s jezdci tvrdě pracujeme na tom, abychom v nadcházející sezóně využili náš potenciál. Jeremy i Romain vědí, co chtějí, vědí, o co usilují, a dostanou naši maximální podporu pro úkol, který je čeká. Model 2024 KX450-SR již v prvních testech prokázal svůj potenciál být vítězným motocyklem po dalším vývoji oddělení výzkumu a vývoje Kawasaki. Jsme nadšeni z úkolu, který nás čeká, a nenecháme kámen na kameni, abychom dosáhli našich cílů."