Jarvis – prioritou je Morbidelli

15.04.2023

Generální manažer závodního oddělení Yamahy potvrdil, že pro Yamahu je prioritní volbou pro sezonu 2024 Franco Morbidelli.
Zdroj: WorldSBK.com, foto: Yamaha

Na konci této sezony vyprší smlouva mezi italským jezdcem Franco Morbidellim a továrním týmem Yamahy. Zatímco Fabio Qartararo má jistotu sezony MotoGP 2024, druhé místo jezdce v týmu japonského výrobce je otevřeno i pro jinou volbu, než je aktuální jezdecké sestava. Test tureckého jezdce Topraka Razgatliogla v Jerezu jistou variantu nabízí, nicméně generální manažer závodního oddělení Yamahy, pan Lin Jarvis, upřesnil, jak na celou záležitost Yamaha pohlíží.

Lin Jarvis - generální manažer závodního oddělení Yamahy
"Mít satelitní tým pro rok 2024 je v tuto chvíli velmi obtížné, taková je realita. Rádi bychom měli při nejbližší příležitosti na startovním roštu opět čtyři motorky, ale myslím, že pro rok 2024 to bude z různých důvodů obtížné. Takže určitě tam budeme mít tovární tým a Frankyho máme pod smlouvou do konce roku 2023, takže ideální scénář pro nás je, že Franky bude pokračovat v předvádění rychlosti, kterou předvedl v poslední Grand Prix a Portimau, a pokud bude pokračovat ve velmi, velmi dobrých výkonech, bude to pro nás teď lepší, protože potřebujeme dva rychlé jezdce na motorce. Automaticky mu to zaručí kontinuitu do budoucna. Naší volbou číslo jedna by bylo pokračovat s Frankym. Pokud to nebude Franky, pak budeme nuceni se poohlédnout po jiném jezdci, a proto jsme se zajímali o Topraka, protože v našem světě Yamaha Road Racing je jedním z hlavních kandidátů, pokud by chtěl přestoupit. Jinak bychom se poohlédli v paddocku MotoGP, ale doufám, že pro nás i pro něj bude Franky schopen pokračovat v této nově získané rychlosti a sebedůvěře."