Jan Kvěch se připravuje na boj o svět

01.06.2023

Jan Kvěch se bude na boj o Grand Prix učit při Grand Prix v Praze.
Text: Antonín Škach / www.speedwaya-z.cz, foto: archív Jana Kvěcha

Praha – 1. června

Kvalifikační síto postupu do seriálu Speedway Grand Prix má pořádně úzké otvory. S divokými kartami promotéra ve hře se elitní patnáctka bojující o titul mistra plochodrážního světa v průběhu let mění jen minimálně. Z českých reprezentantů se do challenge dostal pouze Jan Kvěch.

"Dařilo se," hodnotí svou kombinaci dvojek a trojek v italském Lonigu. "Odvíjelo se to hlavně podle toho, jaký měl člověk pole. Jednička a dvojka byly nejlepší, trojka a čtyřka nejhorší. Taky záleželo, s jakým závodníkem jsi šel."

V Itálii všechno do sebe zapadalo naprosto dokonale a Jan Kvěch se dostal na nejnižší stupínek pódia. "Byl jsem rád, že jsem postoupil," netají se pražský závodník. "To bylo hlavní. Teď mě čeká challenge, to je v srpnu, teď je volnější období."

Ke světu velkých cen si Jan Kvěch přičichne v sobotu v Praze. "Budu náhradník a tak si nemusím kupovat lístek," nezapře svou veselou náturu. "Z divoké karty by plynuly zkušenosti, ale se tam jen poblíž koukáš."

Avšak také náhradník má šanci zasáhnout do vývoje závodu. "Šance je," připouští český reprezentant. "Ale když tam skočíš v půlce závodu, těžko s nimi už držíš krok. Je to těžký, všichni to budou mít dopasovaný, Ale dám tam maximum a budu se snažit zabojovat."