Jake Dixon pokračuje v týmu GasGas Aspar

26.08.2023

Dixon a Guevara budou v roce 2024 v Moto2 s týmem GasGas Aspar.
Foto: GasGas Media


GasGas bude v roce 2024 razit cestu Moto2 díky prodloužení smlouvy s Jakem Dixonem. Tým GasGas Aspar Team využije talent Brita a Španěla Izana Guevary pro další akční výzvu.

Jake Dixon stále bojuje o titul v Moto2 pro rok 2023. Sedmadvacetiletý jezdec prožívá své nejlepší období v této třídě a od doby, kdy v zimě 2021 převzal barvy týmu GasGas. #96 v dosavadním průběhu sezony 2023 nasbíralo čtyři umístění na stupních vítězů a své první vítězství v Grand Prix (na okruhu TT v Assenu). Svou budoucnost nyní Dixon zasvětil jak týmu, tak snaze o získání koruny pro rok 2024 v této ostře sledované kategorii.

Izan Guevara postupně prochází svým vzděláním v Moto2. Devatenáctiletý Mallorčan a současný úřadující mistr světa Moto3, potřeboval první fázi ročníku 2023, aby se zotavil ze zranění zápěstí po sezóně a našel v této třídě pevnou půdu pod nohama. Izan minulý týden na rakouském Red Bull Ringu vybojoval své první body v Moto2 a postupuje po křivce učení.

Rok 2024 bude pro Dixona třetí sezónou v řadě s týmem GasGas Aspar, zatímco Guevara vstoupí do své páté sezony pod vedením Jorgeho Martineze.

Jake Dixon

"Zatím jsme spolu prožili téměř dvě neuvěřitelné sezony, takže jsem opravdu nadšený, že zůstanu v týmu GasGas Aspar i další rok. Oba máme své cíle, do konce roku 2023, ale pak také naplno pro rok 2024. Pravidelně jsme se zapojili do boje o stupních vítězů i o vítězství a momentálně jsme na 3. místě v šampionátu, takže se cítím na silném a správném místě."

Izana Guevara

"Jsem opravdu vděčný za důvěru, kterou do mě tým GasGas Aspar v posledních letech vkládal. Společně jsme dosáhli v podstatě všeho, o co jsme usilovali. Závodění v mistrovství světa Moto3 v roce 2020, titul v roce 2022 a nyní bojujeme v Moto2 o to, co se dá a s dalším cílem pro rok 2024. Moje adaptace na tuto třídu probíhá pozitivně a v Rakousku jsme získali první body. Krok za krokem budujeme základ, abychom společně opět dojeli na nejvyšší úroveň."