Jack Miller v Sepangu v top deset

13.11.2023

Další MotoGP body v Malajsii získal Jack Miller, který skončil osmý, Brad Binder cíl neviděl.
Foto: KTM

Tým Red Bull KTM Factory Racing odjel z jednoho z "těžších" okruhů v kalendáři MotoGP s dalšími body a dalším umístěním v první desítce, když Jack Miller dojel na okruhu Sepang International Circuit na 8. místě. Brad Binder vypadl osm kol před koncem závodu, když havaroval během napínavého boje o umístění v polovině první desítky.

Jack Miller
"Dlouhý starý závod. Na ty kluky vepředu jsem nestačil a trochu se drbeme na hlavě, protože takový časový odstup od čela není v závodě na 20 kol ideální. Neměl jsem žádné skutečné problémy nebo chyby, které by mě stály nějaký čas, bylo to jenom vyloženě rychlé. Takže nám něco málo chybí. Chvíli jsem se držel s Marcem Bezzecchim, ale uvařil jsem přední pneumatiku. Máme na čem pracovat a budu se snažit zlepšit i já sám, abychom viděli, co můžeme maximálně využít pro Katar a Valencii."

Brad Binder
"Měl jsem dobrý zahřívací trénink a cítil jsem se opravdu dobře, ale pak jsem se v závodě prostě trápil. Bylo těžké zastavit motorku, a když jsem v zatáčce přenesl nějakou rychlost, tak se předek klouzal. Byl to boj o to, abych zůstal klidný a snažil se kluky předjet. Bohužel jsem se v jedenácté zatáčce vypnul a víc k tomu nemám co říct. Pro dnešní závod jsme vyzkoušeli několik různých věcí a vzhledem k horku a úrovni přilnavosti moc nefungovaly. Je to poučení pro Katar a další budoucnost."