Isaac Viñales za polský Wojcik Racing

30.01.2023

Španělský závodník Isaac Viñales se připojil k týmu Wojcik Racing, který chce usilovat o vítězství v EWC.

Foto: tým Wójcik Racing

Tým Wójcik Racing rozšířil svou sestavu ve vytrvalostním mistrovství světa FIM o dalšího jezdce "světové třídy", kterým se stal Isaac Viñales. Rodák z Katalánska Viñales, bratranec závodníka MotoGP Mavericka Viñalese, se připojil k polskému týmu #77 Formula EWC spolu s novými týmovými kolegy Mathieu Ginesem z Francie a Sheridanem Moraisem narozeným v Jihoafrické republice.

Isaac Viñales, čtyřnásobný vítěz závodu kategorii Moto3, který v minulosti získal také pět pódií v mistrovství světa FIM Supersport, debutoval v roce 2018 v závodě EWC 8 hodin Suzuky. V loňském šampionátu pak zapůsobil při dvou startech za tým Moto Ain.

Kromě potvrzení Mathieua Ginese, Sheridana Moraise a Isaaca Viñalese pro svůj útok na Formuli EWC oznámil Wójcik Racing Team také čtyřčlennou sestavu pro Superstock, kterou tvoří polští jezdci Kamil Krzemień a Marek Szkopek, Brit Danny Webb a Ital Kevin Manfredi, který v roce 2022 vybojoval pro Wójcik Racing Team dvě pole position v kategorii Superstock.

Isaac Viñales

"Jsem opravdu šťastný, že jsem se připojil k týmu Wójcik Racing. Je to velmi dobrý tým a můžeme toho společně hodně dokázat. Moc se mi líbí zdejší rodinná atmosféra, která je ve vytrvalostních závodech velmi důležitá. Po prvních dvou společných dnech vidím, že máme dobrou motorku a víme, jak ji ještě vylepšit. Ve vytrvalostních závodech je těžké mluvit o cílech, protože stát se může cokoli, ale dáme do toho všechno a chceme bojovat o nejvyšší příčky."

Sławomir Kubzdyl – manažer týmu

" Isaac je dalším jezdcem světové třídy, který se připojuje k týmu Wójcik Racing. Dobře ho známe, protože jsme ho léta sledovali v bojích ve světovém šampionátu. Když jsme v roce 2020 debutovali v mistrovství světa supersportů, patřil k předním jezdcům a od té doby jsme přemýšleli o spojení sil ve FIM EWC. Jakmile jsme začali jednat, šlo vše hladce a po pozvání Isaaca k vyzkoušení našeho motocyklu a setkání s týmem v Cartageně jsme se oba přímo na trati rozhodli podepsat smlouvu na rok 2023. Máme stejný cíl a chceme bojovat v popředí FIM EWC."