IDM 2023 Superbike – Red Bull Ring

06.08.2023

Rakouský okruh Red Bull Ring hostil páté kolo německého silničního šampionátu IDM Superbike.

Pátým podnikem na rakouském okruhu Red Bull Ring pokračoval letošní německý silniční šampionát IDM Superbike. Neúčast nejlepších jezdců šampionátu, kteří o tomto víkendu startovali v Japonsku ve vytrvalostním závodě na okruhu Suzuka, fanouškům vynahradila dvojice Bonovo Action Teamu, která se starala o dění na čele výsledkových listin. Vítězem prvního závodu se stal americký zkušený jezdec Garrett Gerloff, který o 1,349 sekundy na druhou pozici odsunul svého týmového kolegu Lorise Baze z Francie. Na třetím místě skončil domácí Phillipp Steinmayr, který do hodnocení IDM bral plný počet bodů. Ve druhém závodě vystoupil na nejvyšší stupínek opět Garrett Gerloff a opět to bylo před týmovým kolegou Lorisem Bazem, který udolal dlouho se držícího Phillippa Steinmayra. V čele celkové klasifikace je Florian Alt, který v Rakousku nestartoval, když v Japonsku bojoval o body do Mistrovství světa Endurance.

V kategorii Supersport zastupovala Českou republiku čtveřice Filip Feigl, Jonáš Kocourek, Petr Feigl a Michal Prášek. V prvním závodě si nejlépe z nich vedl Filip Feigl, který po vyhrané kvalifikaci do cíle nakonec dojel na čtvrté pozici, jen 0,047 sekundy před pátým Jonášem Kocourkem. Michal Prášek v prvním závodě skončil desátý, Petr Feigl do cíle dojel na 18. místě. Ve druhém závodě z českých reprezentantů bral nejvíce bodů desátý v cíli Michal Prášek, když o 0,340 sekundy za ním skončil Jonáš Kocourek. Filip Feigl měl startovat z pole position, nicméně technická porucha jeho stroje ho odsoudila k startu do zahřívacího kola z pit-lane a tím na poslední místo startovního roštu. Do cíle se tak dostal na 14. pozici. Petr Feigl dojel osmnáctý.

V kategorii Supersport300 v sobotním dešti vybojoval vítězství německý mladík Phillip Tonn. Petr Svoboda jel na sedmém místě, ale v osmém kole havaroval v nejvyšším bodě okruhu. Adéla Ouředníčková dojela na 19. místě. V neděli se z vítězství radoval Dirk Geiger a Petr Svoboda byl opět v boji o pódium, ale i tentokrát spadl, když k zemi v nájezdu do nové šikany v kopci k nejvyššímu bodu okruhu mu patrně trochu pomohl Walid Khan. Adéla Ouředníčková skončila na 23. pozici.

České zastoupení bylo vidět i v kategorii sidecar. Ondřej Sedláček dnes již tradičně vyvažoval stroj Petera Kimeswengera a ve sprintrace skončil na čtvrtém místě, v dlouhém závodě se tato rakousko-česká dvojice prosadila na šesté místo. Ondřej Kopecký s pilotem Markusem Schweglerem skončil v sprintu na páté pozici, v dlouhém závodě skončili na sedmé pozici.

Internationale Deutsche Motorradmeisterschaft – Red Bull Ring (AUT)