Iannone dál jedné o svém angažmá

23.07.2023

Ital Andrea Iannone jedná s několika týmy o svém návratu do světa rychlých motocyklů.
Foto: Dorna World Organization


Andrea Iannone vyhlíží návrat k závodění a prohlásil, že brzy bude vědět, jaká bude jeho budoucnost. Velkou otázkou je, zda je Andrea Iannone blízko dosažení dohody, ale zdá se, že nic není jasné, zatímco v kontaktu s ním byly i jiné týmy než Team GoEleven a Barni Racing, o kterých se v posledních týdnech hovoří. Ital navštívil závody v Misanu a Imole. Pravidelně trénuje v posilovně, ale i na okruhu v Misanu, kde najíždí kilometry se svou Aprilii RSV4 a jak ukazují dostupná videa, rozhodně toho na své rychlosti mnoho neztratil. Jen připomeňme, že vítěz třinácti závodů Grand Prix, včetně jednoho v kategorii MotoGP, neprošel dopingovým testem po kontrole během Grand Prix Malajsie v roce 2019, při které mu byl v těle nalezen anabolický steroid. Následoval osmnáctiměsíční trest, proti kterému se odvolal, ale arbitrážní řízení mu trest o další dva roky prodloužilo. Trest mu tedy na konci letošní sezony skončí.

Andrea Iannone

"Nevím, jestli jsme blízko nebo daleko od dohody, vím jen, že se brzy dozvíme, jak to bude s mou jezdeckou budoucností. Myslím, že jsme mluvili se všemi týmy, které projevily zájem.
Paddock mi hodně chyběl, nejen motorky, ale i vášeň lidí, fanoušků, všechno mi hodně chybělo. Myslím, že úroveň WorldSBK je dnes nejvyšší v historii. Vrátit se pro vítězství? Nemyslím si, že to bude snadné... ale to musí být náš cíl. Pokud se mi to někdy podaří, bude to kouzelné.
Alvaro jezdí mimořádným způsobem. Bylo by hezké, kdybychom ho znovu našli na trati; souboj s ním je cesta, která se musí budovat krok za krokem. On už je na vrcholu, já mám málo času a hodně práce před sebou."