Ian Hutchinson se vrací na TT

04.01.2024

Šestnáctinásobný vítěz závodů TT Ian Hutchinson potvrdil svůj návrat na Isle of Man Tourist Trophy ve spojení s týmem Milenco by Padgett's Motorcycles, s nímž v roce 2010 vyhrál historických pět závodů za jediný týden.
Foto: IOMTT

Na základě tohoto oznámení se Hutchinson zúčastní závodů RST Superbike, RL360 Superstock a Milwaukee Senior TT na motocyklu Honda CBR1000RR-R Fireblade SP a dvou závodů Monster Energy Supersport na novém CBR600RR.

Hutchinson se vrací k závodění na horské trati TT poté, co byl nucen odstoupit z loňského ročníku, když ho před začátkem sezony postihla mozková příhoda. Přestože se rychle a plně zotavil - k tréninku se vrátil během několika týdnů - standardní protokol řídícího orgánu motocyklových závodů znamenal, že byl nucen po dobu 12 měsíců sledovat závodění z ústraní.

Hutchinson se v roce 2010 stal prvním a jediným mužem, který na strojích Teamu Padgett získal pět vítězství v single závodech TT. V roce 2018 jezdil za tým z Batley ve třídě Supersport, ale v roce 2024 bude Hutchinson poprvé od svého významného úspěchu jezdit s týmem ve všech třídách.

Hutchinson má na svém kontě 16 vítězství z TT, je čtvrtým nejúspěšnějším závodníkem v historii TT a stále je pátým nejrychlejším jezdcem všech dob, když v roce 2016 zajel kolo rychlostí přes 133 mph.

Ian Hutchinson:
"Jsem opravdu rád, že se vracím ke Clivovi a týmu. Myslím, že způsob, jakým pracuji já a tým, mi prostě sedí. Clive dává dohromady motorku, o které víte, že na ni můžete nasednout a hned jet rychle. Kvůli zraněním, COVIDu a chybějícímu loňskému roku nemám pocit, že by se mi od roku 2017 na TT dařilo, a tak je ideální být s týmem, který mi může umožnit najet kola, která potřebuji.
Už jsme byli testovat ve Španělsku a v příštích týdnech se opět vrátíme do Portugalska a Španělska, navíc máme před TT spoustu dalšího času na trati, takže se opravdu těším, co nám rok 2024 přinese."

Clive Padgett, šéf týmu Milenco by Padgett's Motorcycles:
"Jsme naprosto potěšeni, že se Ian vrátil do závodní rodiny Padgett. Všichni jsme rádi, že se nám podařilo získat Iana zpět do týmu. Máme dlouhou, příjemnou a velmi úspěšnou spolupráci, která trvá již mnoho a mnoho let, a je nám ctí, že můžeme opět spolupracovat ve všech třídách.
Od toho neuvěřitelného roku 2010 má za sebou pekelně dlouhou cestu, ale tomu člověku nelze upřít odhodlání a myslím, že nikdy nelze vyloučit, že se dostane na nejvyšší příčky. Opravdu mu věřím, ale bez ohledu na výsledky si myslím, že mít ho zpátky v týmu je prostě fantastický příběh pro tento sport a pro TT."