Hořká neděle pro Viñalese a Aprilii

26.03.2024

Problém s převodovkou vyřadil Viñalese z jistého pódia v Portugalsku, kde Aleix Espargaro dojel na osmé pozici.
Foto: Aprilia

V souladu s výkonem předvedeným ve sprintovém závodě Maverick Viñales skvěle odstartoval a okamžitě se posunul na druhé místo. Španěl si tuto pozici udržel po celý závod, dokud ho v posledním kole nezastavil problém s převodovkou, který ho připravil o šanci dokončit perfektní víkend.

Hned v úvodním kole se Aleix Espargaró dostal do kontaktu s jiným jezdcem, což ho odsunulo na devatenácté místo. Ze zadní části startovního pole jezdců MotoGP zahájil neuvěřitelný návrat, dohnal pozice a dokázal Grand Prix Portugalska dojet osmý.

ALEIX ESPARGARÓ
"Jsem z Mavericka opravdu zklamaný, protože měl neuvěřitelný víkend a zasloužil si stupně vítězů, ale bohužel, takové jsou závody. Celý víkend jsem nedokázal najít ten správný pocit. Vzadu mi chyběla přilnavost. Každopádně jsem i tak nasadil dobré tempo, když jsem se vracel zezadu, a vezu si domů důležité body."

MAVERICK VIÑALES
"Od šestého kola jsem poznal, že s převodovkou něco nefunguje správně. Na rovince jsem ztrácel hodně času. Přesto jsem měl pocit, že jsem mohl vyhrát. Škoda toho technického problému. Každopádně jsem spokojený, protože vím, že jsem do toho dal sto procent. Tento víkend jsme udělali obrovský krok vpřed. Získali jsme zpět svou rychlost a ukázali jsme, že RS-GP24 může vyhrávat. Nyní se vydáme do Austinu, na trať, kterou mám rád a kam přijedu motivovanější než kdy jindy."