Honda zahájila práci na prototypu 2024

13.09.2023

Tým Repsol Honda v testu v Misanu pracoval na budoucnosti
Foto: Honda

Marc Marquez a Joan Mir mohli během pondělního pozávodního testu na Světovém okruhu Misano Marco Simoncelli poprvé ochutnat, jaká může být budoucnost. Tým pracoval na přípravách dlouho do noci a brzy ráno se vrátil na trať, aby absolvoval poslední test sezony MotoGP 2023. Klíčovým bodem testu byl první prototyp Hondy RC213V 2024, přičemž Marquez a Mir měli po celý den k dispozici po jednom motocyklu.

Marc Marquez si užil kratší intenzivní den, když absolvoval 63 kol a zastavil těsně před 17:00 místního času. S nejlepším časem 1'31,575 skončil jezdec s číslem 93 den jako 14. nejrychlejší jezdec, ačkoli časy na kolo nebyly jeho cílem ani cílem týmu. Místo toho se pozornost soustředila na shromažďování informací a jejich předávání inženýrům pro další vývoj stroje Honda MotoGP.

Joan Mir mezitím absolvoval 72 kol s nejlepším časem 1'31,687 a celkově obsadil 16. místo. Stejně jako jeho týmový kolega, i Mirův cíl byl sběr dat pro budoucnost, ale pilot s číslem 36 také strávil nějaký čas zkoumáním možností pro zbytek sezóny. Díky nasbíraným údajům chce mistr světa MotoGP pro rok 2020 v nadcházejících závodech ukázat pokrok vpřed.

Marc Marquez
"Dnes jsme absolvovali důležitý test a měli jsme první příležitost vyzkoušet první prototyp 2024. Pracovali jsme dobře, abychom udělali to, co jsme potřebovali pro inženýry HRC, a získali tak data a zpětnou vazbu, kterou potřebují k další práci. Je to první krok a do budoucna musíme pokračovat v dalších. Nyní máme krátkou přestávku před začátkem mnoha závodů v řadě, což je intenzivní období."

Joan Mir
"No, dnes se nám podařilo zajet několik dobrých kol a vyzkoušet si spoustu věcí. Jedním z hlavních bodů bylo vyzkoušení nové motorky, tohoto 'proto' motocyklu. Pomohlo to v některých oblastech, kde jsme se trápili, ale jsou body, které je ještě třeba zlepšit. Ještě je čas na tom pracovat a jsem zvědavý, co se bude dít v budoucnu. Dnes jsme pak také pracovali na několika věcech pro nejbližší budoucnost."