Honda v Suzuce nasadí deset týmů

29.06.2023

Celkem deset týmů se ve vytrvalostním závodě v japonské Suzuce představí s oficiální podporou továrny Honda.
Foto: Honda

Honda oznámila hlavní týmy, které se v neděli 6. srpna 2023 zúčastní na okruhu Suzuka v japonské prefektuře Mie 44. ročníku vytrvalostního silničního závodu FIM Endurance World Championship "Coca-Cola" Suzuka 8 Hours.

Team HRC, který loni přinesl společnosti Honda první vítězství po osmi letech, bude letos opět startovat jako oficiální tovární tým Honda s továrním motocyklem na bázi CBR1000RR-R FIREBLADE SP. V letošním roce budou tým reprezentovat jezdci mistrovství světa superbike FIM WorldSBK Iker Lecuona a Xavi Vierge a Takumi Takahaši, který v letošní sezóně startuje ve třídě ST1000 v šampionátu MFJ All Japan Road Race Championship (JRR). Takahashi byl jedním z vítězných jezdců loňského ročníku a letošní vítězství by bylo jeho celkově pátým, čímž by se vyrovnal v počtu vítězství v osmihodinovce v Suzuce.

Šampiona seriálu EWC 2022 F.C.C. TSR Honda France budou reprezentovat jeho stálí jezdci Josh Hook, Mike Di Meglio a Alan Techer. Tým vyhrál úvodní závod sezony 24 hodin Le Mans, v současné době ztrácí z druhé pozice jeden bod na lídra seriálu. Cílem týmu je získat v Suzuce co nejvíce bodů a obhájit tak prvenství.

Team SDG Honda Racing bude reprezentovat jezdec MFJ JRR třídy JSB1000 Teppei Nagoe, ke kterému se opět připojí jezdec španělského šampionátu superbiků (ESBK) Naomichi Uramoto a jezdec třídy ST1000 Yuki Kunii.

Team Honda Asia-Dream Racing with SHOWA, který v současné době závodí ve třídě FIM Asia Road Racing Championship Superbike 1000 (ASB1000), budou reprezentovat Md Zaqhwan Bin Zaidi, Andi Farid Izdihar a jezdec třídy Supersport 600 (ASS600) Nakarin Atiratphuvapat.

Týmy s podporou Hondy v závodě 2023 Suzuka 8 Hours Race

1 F.C.C. TSR Honda France
Josh Hook, Mike Di Meglio, Alan Techer

17 Astemo Honda Dream SI Racing
Kosuke Sakumoto, Ryo Mizuno, Kazuma Watanabe

33 Team HRC
Takumi Takahashi, Iker Lecuona, Xavi Vierge

40 Team ATJ
Satoru Iwata, Yuki Takahashi, Tomoyoshi Koyama

72 Honda DREAM RT Sakurai Honda
Kazuki Ito, Daijiro Hiura, Kota Arakawa

73 SDG Honda Racing
Teppei Nagoe, Naomichi Uramoto, Yuki Kunii

88 Honda Asia-Dream Racing with SHOWA
Md Zaqhwan Bin Zaidi, Andi Farid Izdihar, Nakarin Atiratphuvapat

104 TOHO Racing
Ryuichi Kiyonari, Takuma Kunimine, TBA

333 Honda VILTAÏS Racing
Florian Alt, Steven Odendaal, Léandro Mercado

TTS Racing MurayamaUnso Honda Dream
Kosuke Akiyoshi, Yoshihiro Konno, Keiji Nakamura