Honda se chce vrátit k progresu

23.04.2024

Tým Repsol Honda má komplikace z Grand Prix Ameriky za sebou a na známém závodě Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España se chce vrátit k dalšímu postupu.
Foto: Honda

Na okruhu Circuit de Jerez - Angel Nieto se poprvé konala Grand Prix v roce 1987 a stala se jedním z nejnavštěvovanějších a nejikoničtějších závodů v kalendáři s fanoušky, kteří se hrnou na tribuny a kopce kolem trati. Na trati dlouhé 4,42 km se odehrály legendární momenty, jako například souboj Doohana s Crivillem, Rossiho s Gibernauem, Marqueze s Lorenzem a mnoho dalších. Honda zvítězila na Spanish Grind Prix v premiérové třídě 25krát, poprvé v roce 1983 a naposledy v roce 2019.

Joan Mir odjíždí z Austinu s dvěma nedokončenými závody a touží se vrátit do formy, kterou předvedl v úvodních dvou závodech roku, a během víkendu pokračovat v maximalizaci své výkonnosti. Okruh v Jerezu nabízí Miru a týmu Repsol Honda další kontrastní trať v úvodu sezony MotoGP, na které mohou otestovat stroj RC213V v honbě za zlepšením.

Stejně jako jeho týmový kolega, i Luca Marini přijíždí do Španělska a hledá něco víc. Ital dokázal dokončit oba závody v Americe, ale i nadále se soustředí na to, aby se posunul vpřed a důsledně se zapojil do boje o nejvyšší pozice mezi jezdci Hondy. V této fázi potřebuje více času na motorce a více informací, se kterými by mohl pracovat. Mariniho nejlepší umístění v Grand Prix Španělska je šesté místo v premiérové třídě, kterého dosáhl v roce 2023.

Stefan Bradl a testovací tým HRC se tento víkend připojí jako pátá Honda RC213V, tým pravidelně testuje v Jerezu po celý rok.

Joan Mir
"Myslím, že po těžkém víkendu v Austinu vám pomůže, když přijedete na závod, jako je Jerez, kde vás podpoří všichni domácí fanoušci. Je důležité, abychom to hodili za hlavu a pokračovali v práci jako na začátku roku, abychom tento víkend pochopili schopnosti motorky. Jsme realisté ohledně toho, co je možné, a musíme se soustředit na zlepšení a usilovat o víc v budoucnu. Je to o tom, abychom postupovali krok za krokem, dělali stálý pokrok. V této fázi nemůžeme očekávat velký skok."

Luca Marini
"Je to další víkend, kdy můžeme s týmem pokračovat v práci a snažit se o další zlepšení. Teď není čas přestat pracovat, musíme dál sbírat informace a snažit se nejen vylepšit náš současný balíček, ale také pracovat na vývoji do budoucna. Jerez je pro takovou práci dobrá trať, testovací tým zde hodně testoval a bude s námi i tento víkend, takže bude zajímavé sledovat, co se z toho naučíme."