Hillier na Hondě v TT 2024

14.01.2024

James Hillier pojede na motocyklu Honda CBR1000RR-R Fireblade závody RST Superbike, RL360 Superstock a Milwaukee Senior TT, startovat bude pod křídly týmu WTF Racing.
Foto: iomtt

WTF Racing, jehož majiteli a provozovateli jsou Alan Gardner a Paul Curran, pro které Hillier jezdí na strojích Yamaha od roku 2022, a jehož slogan zní "We're The Future" (Jsme budoucnost), bude jezdce z Hampshire podporovat na závodech TT na ostrově Man a North West 200, stejně jako při návratu na saúdskoarabské písky, kde se v roce 2025 podruhé představí na Rallye Dakar.

Vítěz závodu Lightweight z roku 2013 a čtrnáctinásobný držitel pódiových umístění - všechny s Bournemouth Kawasaki - Hillier zažil úspěšný rok 2023, kdy zajel své nejrychlejší kolo na horské trati v historii, dosáhl rychlosti 132,702 mph na cestě k šestému místu v Senior TT 2023 a stal se tak nejrychlejším jezdcem Yamahy v historii.

Z tohoto důvodu je pro Hilliera a jeho tým přechod na motocykl Honda poněkud překvapivý, ale je přesvědčen, že díky tomuto kroku bude v závodech do 1000 ccm jezdit ještě rychlejší kola a bude usilovat o umístění na stupních vítězů.

James Hillier:
"Jízda na Hondě pro mě bude po dvou letech na Yamaze novou výzvou, ale vzhledem k výkonům, které jsme v poslední době u Fireblade viděli, ať už v kategorii Superbike nebo Superstock, se na ni opravdu těším.
Honda se osvědčila jako rychlá hned po vybalení z bedny, což ukazuje, jak dobré je základní nastavení. Je to dobrý všestranný balíček. Stačí se podívat na přihlášku, abyste viděli, kolik je tam Hond, a to o něčem vypovídá.
Jednou z oblastí, se kterou jsem loni trochu bojoval, byla maximální rychlost a Hondy měly přede mnou náskok, takže bude dobré, když tento problém letos mít nebudeme! Pravděpodobně nepojedeme s plnohodnotným superbikem, ale místo toho budeme ve všech závodech používat motocykl specifikace Superstock, i když s lépe naladěným motorem pro závody superbiků a seniorů.
Udržovat to takto jednoduše a bezpečně mi vyhovuje, protože není snadné neustále měnit motorky a tento způsob sníží pracovní zátěž pro všechny zúčastněné. Mám s sebou stejný tým a posádku jako v posledních dvou letech, jen název týmu je jiný. Věřím, že najdu větší rychlost a udělám další krok vpřed oproti výsledkům a rychlostem na kolo, kterých jsem dosáhl v roce 2023."

Očekává se, že Hillier a WTF Racing budou mít od roku 2023 přístup k datům týmu Honda Racing, což bude obrovským přínosem, pokud jde o nastavení Fireblade. A přestože své plány pro dva závody Monster Energy Supersport ještě nedokončil, oznámení se očekává v brzké době.