Herlings podepsal novou smlouvu s KTM

01.02.2023

Red Bull KTM Factory Racing a několikanásobný mistra světa FIM v motokrosu Jeffrey Herlings budou společně pokračovat i po sezoně MXGP 2023 další dva roky.
Foto: KTM Images

Osmadvacetiletý jezdec Jeffrey Herlings minulý týden po návštěvě centrály Motorsportu v rakouském Munderfingu podepsal další prodloužení smlouvy s významným továrním týmem motokrosového světa.

Herlings původně podepsal smlouvu s Red Bull KTM na začátku roku 2009, aby v sezóně 2010 jako patnáctiletý debutoval v motokrosovém mistrovství světa FIM MX2. Během dosavadního třináctiletého společného závodění vyhrála stálice KTM 99 Grand Prix se stroji 250 i 450 SX-F a nasbírala tři tituly ve třídě MX2 (2012, 2013 a 2016) a dvě koruny v MXGP (2018 a 2021), včetně jednoho z nejdominantnějších představení v historii MXGP v roce 2018, kdy Herlings titul získal až úspěchem v posledním kole posledního závodu, kdy měli tři jezdci během závěrečných kol závodu v italské Mantově stále šanci na první místo.

Herlings, nejúspěšnější nizozemský jezdec v historii tohoto sportu, vynechal celý program MXGP 2022 kvůli zranění před sezónou, ale nyní je v plném tréninku a testovací přípravy na šampionát 2023, který začne 12. března v Neuquenu v Argentině. Číslo 84 bude čelit své sedmé sezóně ve třídě MXGP a s motocyklem 450 SX-F.

Čerstvé obnovení smlouvy pro roky 2024 a 2025 zavede Herlingse od 14 do 30 let v barvách Red Bull KTM Factory Racing a prodlouží nezapomenutelnou spolupráci na celkem sedmnáct let na nejvyšší úrovni.

Jeffrey Herlings

"Jsme spolu už dlouho a věřím, že jsem nyní nejdéle sloužícím závodníkem Red Bull KTM, protože to bude můj patnáctý rok a od roku 2009, kdy jsem poprvé podepsal smlouvu. Nyní nás čekají další dva roky spolupráce a možná ještě další. Je to skvělé. Já, Pit a Robert jsme si za tu dobu byli velmi blízcí a máme skvělé spojení. Společně s Valentinem Ragnim, koordinátorem týmu, to byli lidé, kteří mě obklopovali od začátku a po celých těch patnáct let. Pracujeme spolu opravdu dobře a všichni chceme stejné cíle. Jsem šťastný a vděčný, že jsem mohl znovu prodloužit smlouvu. Je skvělé, že po temném období v roce 2022 mi tým a KTM stále důvěřují. Nechtěl jsem se stěhovat, jsem šťastný tam, kde jsem, a miluji to zde."