Herlings nejede do Indonésie

15.06.2023

Jeffrey Herlings, jezdec továrního týmu Red Bull KTM Factory Racing, vynechá desáté a jedenácté kolo aktuální sezony MXGP 2023, aby se mohl věnovat léčbě zlomeného obratle C5.
Foto: KTM / Ray Archer

Osmadvacetiletý Nizozemec Jeffrey Herlings havaroval, když vedl první závodní jízdu Grand Prix Německa v Teutschenthalu. Herlings dokázal znovu nasednout a dokončit závěrečná kola závodu a získat jeden bod za 20. místo, ale cítil bolest a nepříjemné pocity v krku. Prvotní vyšetření na trati odhalilo potenciálně praskl obratel C5 a pondělní magnetická rezonance zranění potvrdila.

Herlings, který v letošní sezóně vyhrál čtyři Grand Prix a šestkrát vystoupal na stupně vítězů v MXGP s motocyklem KTM 450 SX-F, přičemž pevně bojuje o šestý titul mistra světa, naštěstí nepotřebuje operaci k odstranění zlomeniny, ale bude muset odpočívat a zotavovat se. Rekonvalescence znamená, že vynechá indonéské závody Grand Prix na Sumbawě a Lomboku na konci měsíce a začátkem července.

Red Bull KTM Factory Racing doufá v rychlý návrat své hvězdy do plné kondice a plně se soustředí na svůj program MX2, kde Andrea Adamo drží červenou tabulku a Liam Everts je stále ve formě po svém prvním vítězství v kariéře v Německu.

Jeffrey Herlings
"Je těžké najít mnoho slov. Svým způsobem to vystihuje mou kariéru: máme rekordní počet vítězství, ale pak utrpíme další zranění a další neúspěch. Pořád nevím, co se vlastně stalo s tím pádem, protože do té doby jsem jel v pohodě a velmi dobře. Po havárii jsem se necítil dobře v oblasti krku. Snažil jsem se dojet a vzít si body, co to šlo, ale své tělo už dobře znám a cítil jsem, že něco není v pořádku. Takže přijdeme minimálně o další dvě GP, ale jsem rád, že nebudu potřebovat operaci, a doufám, že se vrátím ke svému týmu a budu zase závodit, jakmile to bude možné. Jako vždy děkuji Red Bullu KTM a všem klukům, kteří mě podporovali, a všem fanouškům za vzkazy podpory."