Herbertson za Burrows Engineering by RK Racing

21.01.2024

Burrows Engineering by RK Racing oznámil, že Dominic Herbertson podepsal s týmem smlouvu na sezónu 2024 a na letošních závodech TT na ostrově Man bude startovat ve všech třídách sólo.
Foto: iomtt

Dominic Herbertson nahradí v týmu Burrows Engineering by RK Racingodcházejícího Mikea Brownea a pojede s týmovým BMW M 1000 RR v závodech RST Superbike, RL360 Superstock a Milwaukee Senior TT Races a také s Yamahou YZF-R6 ve dvou závodech Monster Energy Supersport. Tým také potvrdil, že se s populárním 32letým jezdcem zúčastní dvou závodů Carole Nash Supertwin.

Rozhodnutí podepsat v Herbertsonovi, který v roce 2023 poprvé překročil průměrnou rychlost 130 mph, zavedeného jezdce, pod vedením bývalého závodníka TT Johna Burrowse, znamená odklon od pozice týmu, který nasazoval jezdce v raných fázích jejich kariéry v silničních závodech, kdy se v Burrowsově vysoce profesionálním týmu objevili například Dan Kneen, Jamie Hamilton, Malachi Mitchell-Thomas, Davey Todd a Mike Browne.

John Burrows, majitel týmu Burrows Engineering by RK Racing:
"Když Mike odešel, byly karty opět na stole, pokud jde o to, jakým směrem se vydat. Stali jsme se známým týmem, který přivádí mladé jezdce k silničnímu závodění, umožňuje jim, aby se prosadili a pak se, doufejme, posunuli k větším a lepším věcem. To je sice pěkná výzva, ale také obtížná, zejména pokud jde o získávání sponzorů a podobně.
Zdálo se, že nastal čas vyzkoušet jiný přístup a v Domovi máme zkušeného borce s prokázanými schopnostmi, kterému chceme pomoci dostat se dál nahoru. Dom už pro nás jezdil dříve, v roce 2022 vyhrál závod Supersportů v Tandragee při jednorázové jízdě, takže jsme se dali do řeči. V závodění si prošel tvrdou prací, hodně toho dělal sám, takže si váží toho, co má. Zná nás a my známe jeho, takže věci do sebe brzy zapadly."

Herbertson, který na TT debutoval v roce 2014, má nyní na kontě dvanáct umístění v top 10, z toho devět v posledních dvou letech. Sedmé místo v loňském úvodním závodě Supertwin Race je jeho dosud nejlepším výsledkem, který byl o jednu pozici lepší než v závodě Superbike 2023 a ve třech jiných závodech v roce 2022.

Kromě svého premiérového kola v rychlosti 130 mph v roce 2023 si také vytvořil osobní rekord ve třídě Supersport, když poprvé překonal hranici 125 mph.

Dominic Herbertson:
"Když John zvedl telefon a zavolal mi, čekal jsem, že chce jenom pokácet nějaké stromy. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že mi nabízí místo v jednom z nejkonkurenceschopnějších týmů v road racing závodech. Měl jsem to štěstí, že jsem s týmem v minulosti spolupracoval, a nejenže mají konkurenceschopné stroje, ale také perfektní rovnováhu mezi profesionalitou a radostí na trati i mimo ni. Musím poděkovat mnoha lidem, kteří mě dostali do tohoto bodu mé závodní kariéry, a bez nich bych se nedíval na to, že rok 2024 se pro mě stane neuvěřitelně vzrušujícím! Nemohu se dočkat, až začnu a využiji této příležitosti."

Za týmem bude i nadále stát RK Racing v čele s Charlotte Richardsonovou a Burrows si rychle uvědomuje její roli a důležitost toho, že v roce 2024 bude mít v týmu zkušeného jezdce:

"Charlottino srdce leží v TT, a i když jsem asi hlavou týmu já, bez jejího přispění by to nešlo. Mít Doma v týmu znamená, že očekáváme nasazení v každé třídě, a to je na TT tak důležité, pokud jde o to, abychom se dostali ven na začátku kvalifikačního týdne. Když jste na trati s rychlými kluky, můžete toho tolik získat a naučit se. Víme, co s Domem získáme, a známe jeho schopnosti na TT. Má spoustu zkušeností se spoustou umístění v první desítce, takže bychom rádi věřili, že se nám to podaří i letos, stejně jako dostat se zpět do 130 mph a doufejme, že zlepšíme loňské rychlosti. Cokoli dalšího bude bonusem."

Po předsezonním testování ve Španělsku se Herbertson v polovině dubna zúčastní úvodního podniku britského šampionátu Supersport, zatímco v rámci přípravy na TT plánují také závod North West 200. Zbytek sezony 2024 pak absolvují závody Southern 100 Races a vybrané irské národní silniční závody.