Hanika získal cenu Anthony Delhalleho

09.08.2023

Vzdát se v závodě 8 hodin Suzuky nepřipadá v úvahu, Hanika převzal trofej Anthony Delhalle EWC Spirit Trophy.

Karel Hanika trvá na tom, že vzdát se nebylo nikdy v plánu poté, co v neděli vypadl z boje o vedení ve 44. ročníku vytrvalostního závodu Coca-Cola Suzuka 8 Hours s mechanickými problémy - a musel svůj motocykl tlačit téměř polovinu délky 5,821 km dlouhé trati.
Hanika byl na druhém místě poté, co převzal stroj č. 7 Yamalube YART Yamaha EWC Official Team od Niccolò Canepy, který několik kol vedl závod mistrovství světa FIM Endurance, když se po hodině a 36 minutách zastavil na výjezdu ze Spoon Curve. S pomocí dvou dobrovolných maršálů Hanika hrdinně dotlačil svůj porouchaný stroj zpět do boxů, kde byl zjištěn a odstraněn elektrický problém, i když po velké časové ztrátě.

Karel Hanika

"Máme za sebou závod v Suzuce, který bohužel nedopadl podle našich představ. Byli jsme na pohodlné druhé pozici, po skvělém startu Niccola, a i když se mi první stint nejelo moc dobře, tak i tak jsem dokázal o nějakých 8s zvýšit náskok na 3. místo. 5kol do konce mého stintu mi motorka vypnula před Spoon corner, a bohužel jsem se zastavil v ďolíku na zadní rovince. Musel jsem tlačit motorku nějakých 25minut zpět do boxu, a tím jsme ztratili asi 14kol. Bylo to fakt utrpení, ale jsem rád, že jsem se dostal zpět. Tohle mi vzalo hodně sil do zbytku závodu, ale nevzdali jsme se a řekli jsme si, že zkusíme urvat nějaký bod. Moji kolegové jeli skvěle a já jsem se od druhého stintu cítil už zase dobře jako normálně. Nakonec jsme sjeli na tovární HRC, která vyhrála, víc jak jedno kolo a získali 2 body. Byl to elektronický problém, kterému nemohl nikdo předejít, jinak motorka fungovala skvěle celý závod.
V šampionátu je všechno otevřené a uděláme v Bol d'Or maximum aby jsme dosáhli výsledku, po kterém toužíme.
Děkuji týmu a mým kolegům za skvělou práci a všem za podporu.
PS: děkuji FIM Endurance World Championship EWC za trofej Anthony Delhalle, která ztotožňuje ducha Endurance, ve smyslu nikdy se nevzdávat."