Gresini Racing startuje zámořské turné

20.09.2023

Italský tým Gresini Racing MotoGP má před sebou první dva závody zámořského tripu, jede GP Indie a Japonska.
Foto: Gresini Racing

Pro tým Gresini MotoGP, který se tento týden poprvé ve své historii vydá na Grand Prix Indie do Dillí na okruh Buddh International Circuit, nastal čas na dobrodružství. Bez předchozích údajů a referencí to bude pro Alexe Marqueze a Fabia Di Giannantonia jako skok do tmy, který od pátku prověří jejich nesporný talent ve dvou záměrně delších trénincích po 70 minutách.

Z Indie se tým vydá do Japonska, kde se od strojů Ducati očekává nejlepší výkon a kde oba jezdci vědí, že mohou podávat výkony na nejvyšší úrovni.

ALEX MARQUEZ #73 (9. místo v pořadí šampionátu - 108 bodů)

"Indická Grand Prix je pro všechny otazníkem. Připravujeme se, co to jde: hraním videoher, sledováním závodů F1 a pak, až tam budeme, se pokusíme co nejrychleji se s tratí seznámit. Další bude Motegi, které může být velmi příznivé se všemi svými těžkými brzdnými místy. Vracíme se ze dvou pozitivních, i když ne dokonalých, víkendů a toužíme ukázat svůj potenciál a dále růst."

FABIO DI GIANNANTONIO #49 (16. v pořadí šampionátu - 43 bodů)

"Vždycky jsem měl rád nové tratě, protože jsou pro všechny čistým štítem, a právě na nich se skutečně projeví dobrá práce odvedená s týmem, bez dat a předchozích referencí. Očekávám trať s velmi malou přilnavostí, ale zároveň velmi rychlou, takže by se mohla dobře přizpůsobit našim vlastnostem. V Japonsku mě čeká především překvapení, je to také trať s těžkým brzděním a vím, že tam bude Ducati konkurenceschopná."