Gresini Racing před Red Bull Ringem

15.08.2023

Stále lepšící se Gresini Team se o nadcházejícím víkendu představí na Red Bull Ringu.
Foto: Gresini Racing

Tým Gresini MotoGP přijíždí do Rakouska s mnoha jistotami a vysokými cíli pro Alexe Marqueze i Fabia di Giannantonia. Španělský jezdec po zisku svého prvního vítězství v MotoGP hledá kontinuitu a trochu štěstí, zatímco Ital touží poskládat všechny dílky skládačky poté, co ukázal známky velké rychlosti - aniž by ji dokázal využít.Spielberg, historicky příznivá trať pro Ducati, by mohl být ideálním scénářem k potvrzení všeho dobrého, co v Anglii předvedli na obou stranách boxů. Když pomineme technické problémy, Marquez je připraven být na každém místě mezi hlavními hrdiny na stroji Desmosedici, zatímco Di Giannantonio bude chtít dosáhnout svého nejlepšího výsledku v sezoně, když se zdá, že má cit a rychlost.

Alex Marquez

"Do Rakouska jedeme motivovaní a po vítězství a prodloužení smlouvy na rok 2024 to ani jinak nejde... V neděli jsme měli tempo i v Anglii a Spielberg je trať, kterou mám rád. Jsou tu všechny předpoklady k tomu, abychom si vedli dobře. Odvádíme dobrou práci a je jen otázkou času, abychom byli konzistentně konkurenceschopní. KTM se tam bude snažit jezdit rychle, budou chtít, aby se jim dařilo, ale z historického hlediska je to pro Ducati příznivá trať, takže se pokusíme využít příležitosti."

Fabio Di Giannantonio

"Rakousko je perfektní příležitost dát všechny kousky dohromady a ukázat to, co jsme měli záblesky na Silverstonu, což znamená, že jsme velmi rychlí a připraveni na dobré výsledky. Předchozí podnik ve Spielbergu byl pravděpodobně jedním z nejlepších v roce 2022, takže není čas na to, abychom toho nevyužili. Jsme na to připraveni."