Gresini Racing před dvěma důležitými závody

31.08.2023

Barcelona a Misano na delší dobu uzavřou evropskou část MotoGP 2023.
Foto: Gresini Racing

Dvě kola za sebou, která předpovídají spoustu tepla, diváků, vzrušení a domácího prostředí. Dva závody za sebou, které s výjimkou finále sezony ve Valencii uzavřou dlouhou evropskou sezonu. Nejprve Montmeló, později Misano, to budou domácí GP pro Alexe Marqueze a Fabia Di Giannantonia, respektive pro tým Gresini MotoGP.

Očekávání jsou pro oba jezdce velká: Alex vychází z opravdu dobrých výsledků, které by rád potvrdil, zatímco Diggia chce dosáhnout toho výsledku, který mu v letošní sezoně zatím chybí - a to je stále pozitivní. Příležitosti se naskytnou na dvou příznivých tratích pro oba piloty týmu Gresini Racing, kteří bude navíc motivovat domácí publikum.

Alex Marquez
"Dva důležité závody před začátkem zámořské tour... Jeden bude můj domácí závod, druhý domácí kolo pro můj tým. Máme dobré tempo a musíme v tom pokračovat. Montmeló je trať, kterou mám hodně rád, a to samé platí pro Misano. Musíme jen zůstat soustředění, protože na tyto dva závody po sobě jsme fyzicky i psychicky připraveni."

Fabio Di Giannantonio
"Loni jsme byli v Barceloně opravdu rychlí a je pravděpodobné, že to bude trať, kde můžeme dosáhnout nejlepšího výsledku. Pocit z motorky se stále zlepšuje, takže jsem si jistý, že můžeme zajet opravdu dobře. Co se týče Misana, co k tomu říct... můj domácí závod, spousta očekávání, přátel, diváků a překvapení, které se nemůžu dočkat, až ho odhalím!"