Gresini MotoGP připraven na Silverstone

03.08.2023

Konec dovolené – Marquez a Diggia se těší na akci v Silverstone.
Foto: Gresini Racing


"Pět, šest týdnů pauzy, už si nepamatuju..." nebo "Dost bylo té dovolené", tak by se dalo dokonale shrnout běžné myšlení v Gresini Racing MotoGP, napsané slovy týmových pilotů Alexe Marqueze a Fabia Di Giannantonia. Poslední závod se jel 26. června v Assenu a nyní je za rohem Silverstone, kde budou Španěl i Ital svěží a připraveni k akci.
Oba si stihli odpočinout, potrénovat a zajezdit (i když to byla Panigale) v Misanu ve dvou různých dnech. Těch několik absolvovaných kilometrů pomohlo setřást rez a najít zpět rychlost. Di Giannantoniův test se o několik dní opozdil kvůli operaci arm pump na pravé ruce, kterou musel podstoupit.
Druhá část sezony se rychle blíží a je plná událostí, což znamená, že dobrý start v Anglii bude pro všechny klíčový. Okruh je pro Alexe i Diggiu oblíbený, proto předpoklady pro úspěch jsou...

Alex Marquez

"Pět nebo šest týdnů pauzy... Už jsem to přestal počítat. Dovolená je vždy důležitá pro dobití baterek a teď se těším, až se vrátím na trať a znovu se připojím k týmu. Silverstone je velmi náročná trať a během této přestávky jsem odpočíval, ale také tvrdě pracoval, abych byl připraven na velmi důležitou druhou část sezony. Anglická trať se mi líbí, nehledě na počasí. Už se nemohu dočkat návratu."

Fabio Di Giannantonio

"Je čas vrátit se na motorku, dost bylo těch dovolených Pauza byla příliš dlouhá, ale na jednu stranu umožnila podstoupit operaci ruky a plně se zotavit... Na druhou stranu je třeba se vrátit do víru dění na motorce. Silverstone je vynikající trať, patří k těm nejdelším v kalendáři, a my jsme opravdu nabiti. Potřebujeme co nejdříve sundat žabky a znovu obout boty"