Gerloff nadšen ze safety BMW

22.04.2023

Americký jezdec Garrett Gerloff si během GP Ameriky vyzkoušel motocykl BMW M 1000 RR, který se používá pro bezpečnostní hotovost při závodech Grand Prix.
Foto: BMW Motorrad Motorsport

Předtím, než se tento víkend v Assenu zúčastní závodů mistrovství světa superbiků za tým Bonovo action BMW Racing, strávil tovární jezdec BMW Motorrad Garrett Gerloff několik vzrušujících dní ve svém domovském Texasu. Gerloff byl v Austinu, aby navštívil Grand Prix Ameriky v MotoGP, kde využil příležitosti a vyjel na trať s bezpečnostním motocyklem BMW M 1000 RR MotoGP. Nový bezpečnostní stroj, který poskytly společnosti BMW Motorrad Motorsport a BMW M, byl oficiálně představen během víkendu GP v Austinu.

Garrett Gerloff
"Motocykl byl neuvěřitelně působivý. Velký dojem na mě udělal také výkon na zadní rovince a brzdy, když vyjedete z rovinky rychlostí 320 km/h a pak rovnou vjedete do super úzké zatáčky na první rychlostní stupeň. Pocitově se to moc neliší od toho, když sedíte na závodní motorce, a to je vynikající. Navíc vypadá fantasticky. Bylo zábavné se na něm projet. MotoGP může považovat za štěstí, že má ve flotile BMW M tak kvalitní bezpečnostní motorku."