GasGas Tech3 před Indií

20.09.2023

GasGas Factory Racing Tech3 se připravuje na historicky první GP Indie.
Foto: GasGas Factory Racing Tech3 Team

MotoGP™ přistává v Indii a GasGas Factory Racing Tech3 je nadšený, že může naskočit do nového dobrodružství, protože mistrovství světa MotoGP™ bude mít tento týden premiéru v nejlidnatější zemi světa! Paddock zahájí své letité zámořské turné IndianOil Grand Prix Indie 22.-23.-24. září 2023, přičemž Augusto Fernandez a Pol Espargaro se tento týden vůbec poprvé představí na okruhu Buddh International Circuit. Tato nová trať, která se nachází 50 km jihozápadně od Dillí ve městě Greater Noida a byla původně postavena v roce 2011, byla letos přestavěna, aby mohla přivítat mistrovství světa MotoGP™. Na trati dlouhé 5,010 km s rovinkou dlouhou 1220 m se budou muset chlapci z týmu GasGas Factory Racing Tech3 rychle naučit třináct nových zatáček kalendáře MotoGP.

Augusto Fernandez
"Jedeme do nové země a na nový okruh pro všechny, takže je to velmi vzrušující. Bude zajímavé, že všichni jezdci MotoGP budou na stejné lodi, takže pro jednou budu na stejné úrovni jako zbytek třídy, a to může být pro mě pozitivní. Samozřejmě se budeme muset naučit trať, ale jinak bude víkend podobný běžnému závodnímu víkendu, protože budu muset ještě najít své stopy s motocyklem MotoGP. Naším cílem je zajet v sobotu dobrou kvalifikaci, abychom mohli startovat blíže k předním pozicím. Jsem z této nové destinace nadšený, jdeme na to!

Pol Espargaro
"Tento víkend bude výjimečný pro celé mistrovství světa MotoGP. Navštívíme novou zemi a neznámý okruh, takže je to vždycky zajímavé a napínavé zároveň. Budeme muset od začátku dobře pracovat, abychom se pokusili trať co nejrychleji a nejlépe pochopit, přičemž nás pravděpodobně čekají velmi náročné teplotní podmínky. Ještě jednou to pro mě bude také důležitá fyzická prověrka po náročném víkendu v Misanu. Cítím, že se stále ještě učím znovu o motorce a svém těle, i když jsem se v obou oblastech už hodně zlepšil. Každopádně jedeme do Indie, na toto nové dobrodružství se opravdu těším!"