GasGas před Katarem

17.11.2023

Na GasGas Factory Racing Tech3 čeká napínavé předposlední kolo MotoGP v Kataru
Foto: GasGas Factory Racing Tech3

Napínavá sezóna MotoGP se blíží ke svému konci, protože GasGas Factory Racing Tech3 se připravuje na Qatar Airways Grand Prix of Qatar, která bude již předposledním kolem dvacetikolové sezóny. Okruh Lusail International Circuit, který se nachází v katarské poušti, prošel od doby, kdy se zde paddock MotoGP objevil naposledy (úvodní kolo v roce 2022), významnou proměnou - asfalt byl kompletně obnoven a letos v říjnu spatřil světlo světa zcela nový paddock, který poprvé přivítal Formuli 1. Na Augusta Fernandeze a Pola Espargara tedy čeká nová výzva, protože zbývají už jen dvě kola, aby se snažili udělat maximum a přivezli do své garáže dobré výsledky.

Augusto Fernandez
"Těším se, že po docela náročném víkendu v Malajsii vyrazím do Kataru. V Doha jsme nebyli od března 2022 a od té doby byla trať rekonstruovaná, takže bude zajímavé si ji vyzkoušet, zjistit, jaký je nový asfalt a jak se s ním vypořádáme. Je to trať, která se mi hodně líbí, je na ní hodně flow a hodně brzdných bodů, takže lépe vyhovuje mému jezdeckému stylu, a doufám, že se nám podaří dobře kvalifikovat a získat více bodů.

Pol Espargaro
"Na Katar mám velmi dobré vzpomínky a tuto trať mám velmi rád. Přijedeme v jiném ročním období, takže podmínky budou jiné, než na jaké jsme běžně zvyklí, pravděpodobně teplejší, i když to bude lepší než v Malajsii, kde jsem hodně bojoval s fyzickou kondicí. Asfalt byl obnoven a okruh před několika týdny přivítal formuli 1, takže scénář bude určitě jiný. Všichni se těšíme, až si vyzkoušíme novinky, které Lusail International Circuit přináší, a to jak na trati, tak v paddocku, takže uvidíme, co nás tento týden čeká."