GasGas před domácím závodem

31.08.2023

Na tovární tým GasGas Factory Racing Tech3 čeká domácí závod ve španělské Barceloně.
Foto: GasGas Factory Racing Tech3 Team

Do začátku zámořského turné MotoGP, které se uskuteční od poloviny září, zbývají v Evropě už jen dvě kola. Čas letí, tak si ho užijme! GasGas Factory Racing Tech3 cestuje do španělské Barcelony na Gran Premi de Catalunya, která je pro tým klíčovým podnikem. Nejenže je toto jedenácté kolo domovem Pola Espargara, který se na okraji města narodil, ale toto kolo bude také znamenat vůbec první domácí závod GasGas v MotoGP. Po deseti kolech se tým GasGas Factory Racing Tech3 těší, až na katalánském okruhu rozjede červenou RC16, a to pouhých sedm měsíců poté, co se Tech3 Racing a GasGas spojily v jeden celek, neboť v Terrasse byla představena naše sestava pro rok 2023. Od té doby se toho hodně událo a tým bude chtít tento víkend v Barceloně přivézt domů silný výsledek.

Augusto Fernandez
"Jsem opravdu nadšený, že pojedu závodit do španělské Barcelony.Je to trať, kterou mám velmi rád, a mám na ni velmi dobré vzpomínky, včetně pódia v minulé sezoně v Moto2. Bude to velmi důležitý víkend pro naši značku GasGas, takže jsem plně motivován pokusit se přivézt dobrý výsledek jak týmu, tak GasGas na jejich půdě. Těším se na toto kolo a doufám, že nás přijde podpořit mnoho fanoušků!"

Pol Espargaro
"Grand Prix Katalánska je moje domácí GP, protože jsem vyrůstal při poslechu motorů z okruhu. Je to také domov GasGas, takže to pro mě bude velmi důležitý víkend. Samozřejmě bych raději přijel v lepší chvíli, ale musím být rád, že jsem takový, jaký jsem teď. Rakousko bylo super náročné a podařilo se mi absolvovat slušný víkend. Stále jsem ještě daleko od toho, kde bych chtěl být, stále se snažím dostat do normálu, co se týče fyzické kondice, i když jsem dokázal využít těchto dnů ke zlepšení. Také se stále snažím dobře pochopit, jak motorka funguje po změnách, které továrna provedla v posledních měsících. Každopádně jsem rád, že pokračuji ve svém vývoji a doufám, že tento víkend udělám další krok vpřed!"