GasGas i v Assenu s Folgerem

21.06.2023

GasGas Factory Racing Tech3 vyráží do katedrály rychlosti k poslednímu kolu MotoGP před letní přestávkou.
Foto: GasGas Media

Na řadě je poslední kolo červnového trojboje pro tým GasGas Factory Racing Tech3, který se vydal 630 km na severozápad od Sachsenringu, aby se usadil na okruhu TT Assen, známém jako stará dobrá Katedrála rychlosti, kde se uskuteční osmé kolo MotoGP 2023 – nizozemská Dutch-TT. Po dobrém víkendu v Německu bude nováček Augusto Fernandez opět usilovat o body, zatímco Jonas Folger, který pokračuje v adaptaci na GasGas RC16, rovněž odcestuje do Nizozemska.

Augusto Fernandez
"Na TT Assen se těším, protože je to trať, kterou mám velmi rád, a na kterou mám dobré vzpomínky, stejně jako na Sachsenring. Nejdříve uvidíme, jak se adaptuji s motocyklem MotoGP a zda dokážu být konkurenceschopný. Pokud tomu tak bude, budeme muset v pátek opravdu dobře pracovat, protože je důležité pokusit se kvalifikovat do Q2, nebo být alespoň velmi blízko místům v Q2. Během závodů jezdíme dobře, takže pokud chceme mít šanci bojovat o lepší pozice s těmi nejlepšími, záleží jen na kvalifikaci."

Jonas Folger
"Jsem velmi rád, že s týmem mířím na TT Assen. I když tomu výsledky v Německu neodpovídaly, zlepšili jsme se a snížili odstup od ostatních jezdců, což je pro mě pozitivní bod. Každopádně do Nizozemska jedeme s novým herním plánem a budeme pracovat trochu jinak, protože stále potřebuji najít způsob, jak na této motorce jezdit. Máme v hlavě několik věcí, které chceme vyzkoušet, takže to bude velmi důležitý víkend. Doufejme, že nám bude přát počasí."