Gardner chce v Misanu lepší výsledky

01.06.2023

Gardner je po složitém víkendu v Katalánsku připraven na záchranu v Misanu.
Foto: Yamaha

Remy Gardner prožil ve své premiérové sezóně ve WorldSBK pořádnou jízdu a do víkendového závodu v Misanu vyráží jezdec týmu GYTR GRT Yamaha s cílem napravit své neúspěchy z Barcelony, která je pro Australana, jenž působí v Andoře, téměř domácím závodem. Sympatický pětadvacetiletý jezdec se k WorldSBK a Yamaze připojil na začátku letošní sezony po několika letech strávených ve třídě Moto2 a působení v MotoGP a adaptace na novou R1 byla pro Australana náročná. Gardner se však stále více sbližuje se svými mechaniky a týmem, kteří mu v tomto procesu pomáhají, protože jeho cílem jsou špičkové výsledky ve WorldSBK. Gardner žil ve Španělsku i v Andoře a mluví plynně španělsky, takže k okruhu Barcelona-Catalunya pociťuje jistou sounáležitost s "domácím závodem" a užíval si výhod, které z toho plynou.

"Barcelona je velmi rychlá a plynulá, se spoustou krásných zatáček. Jízda tady na superbiku je úplně jiná než na motocyklu Moto2 nebo MotoGP, takže se přizpůsobuji, abych ze stroje vytěžil maximum. Je hezké mít dobrý výsledek v domácím závodě, ale není to důležitější než jakýkoli jiný závod... kromě toho, že když se vám daří, je skvělé to oslavit s přáteli"

Pro Gardnera to však byl víkend jako na horské dráze: od mírně frustrujících výsledků v 1. a 2. FP (11. a 15. místo) až po zlepšující se 9. místo v 3. FP a následný silný výkon v Superpole, kdy Remy vybojoval skvělé sedmé místo. Krátce poté následovalo slibné 10. místo v 1. závodě, který byl přerušen červenou vlajkou, přestože měl v úvodním kole kolizi a poškozený výfuk.

"V prvním kole se mnou měl kontakt jiný jezdec, který mi ohnul výfuk, a pak mě předjeli dva nebo tři jezdci. Nedokázal jsem se přes ně dostat zpátky a při pokusu mi odešly pneumatiky, takže jsem se propadl dozadu, a přestože jsem získal 10. místo, cítím to trochu jako katastrofu," prohlásil Remy po jednoznačně frustrujícím prvním závodě.

Víkend nabral další směr, když ho technický problém vyřadil ze závodu Superpole Race a ani bodované 13. místo v 2. závodě nestačilo na zlepšení nálady vyčerpaného Gardnera: "Byl to opravdu těžký víkend. Do Barcelony jsem přijel s očekáváním, že se zlepšíme, protože jsme dělali kroky. Měl jsem pocit, že jsem mohl v závodě Superpole Race získat nějaká místa, ale pak jsem měl problém a musel jsem do boxů. Ve druhém dlouhém závodě jsem se snažil přizpůsobit svůj styl a více zvednout motorku, ale nakonec jsem se nemohl dostat výš než na 13. místo. Alespoň bychom měli mít nějaké dobré údaje."

Po bojích v Barceloně se Gardner nyní plně soustředí na nápravu tohoto týdne na Světovém okruhu Misano Marca Simoncelliho, dějišti pátého kola sezony WorldSBK 2023 a trati, na níž Australan skončil na stupních vítězů již v roce 2021. "Nechci úplně zapomenout na víkend, který jsem prožil v Barceloně, protože jsme se učili a sbírali informace, takže se vždy dají najít pozitiva," prohlásil Gardner. "Nyní se však rozhodně plně soustředím na přesun do Misana a zajištění co nejlepších výsledků."