Gajser nastoupí do MXGP ČR v Lokti

08.07.2023

Slovinský tovární jezdec Hondy Tim Gajser se po zranění vrátí k závodění při MXGP České republiky.
Foto: Honda


Úřadující mistr světa v motokrosu z roku 2022 si v roce 2023 odbude svůj dlouho očekávaný debut v českém Lokti ve třídě MXGP poté, co mu lékařský tým Teamu HRC úspěšně udělil oficiální povolení k závodění.
Návrat po zlomenině stehenní kosti je dlouhý a komplikovaný proces a to poslední, co si kdo přál, bylo, aby se #243 vrátil příliš brzy a ohrozil své zdraví, takže bylo životně důležité, aby byly všechny položky zaškrtnuty, než se postaví do brány, proti nejlepším motokrosovým jezdcům planety.
Poté, co před několika týdny oznámil své záměry, bylo rozhodnuto, že poslední kontrola osm dní před závodem MXGP České republiky bude v nejlepším zájmu všech, takže po absolvování tohoto přísného vyšetření se Slovinec vydá na cestu na sever a 15. a 16. července se připojí ke svým kolegům z Teamu HRC a kolegovi na Hondě CRF450R Rubenu Fernandezovi na dvanáctém podniku seriálu mistrovství světa 2023.

Tim Gajser

"Je to skvělá zpráva o konečném povolení k závodění v Lokti. Posledních několik týdnů jsem se při tréninku v Tiga243landu cítil dobře, ale je dobré získat poslední lékařské potvrzení a vědět, že mé tělo je připraveno přijmout výzvy víkendu MXGP. Vím, že to nebude snadné, a nechci na sebe vyvíjet příliš velký tlak, takže si opravdu chci užít návrat, znovu vidět všechny své týmové kolegy a samozřejmě všechny své fanoušky, kteří mě tak dobře podporují."