Folger pojede místo Pola Espargara

31.03.2023

Tovární tým GasGas Factory Racing Tech3 nasadí od Red Bull US GP v Texasu místo zraněného Pola Espargara německého testovacího jezdce Jonase Folgera.
Foto: GasGas Media

Tým GASGAS Factory Racing Tech3 počítá dny do doby, kdy bude Pol Espargaro připraven vrátit se do sedla svého motocyklu RC16, ale do té doby a od Grand Prix Ameriky na okruhu COTA v polovině dubna budou tým a značka spoléhat na rychlost a zkušenosti bývalého pódiového jezdce MotoGP Jonase Folgera.

Devětadvacetiletý Němec se v MotoGP představí poprvé od roku 2017 a od doby, kdy nastoupil do role oficiálního testovacího jezdce. Jonas již dříve reprezentoval sestavu Tech3 - na domácí Grand Prix dosáhl strhujícího druhého místa - takže zná tým i jeho kulturu.

Pol Espargaro minulý víkend odcestoval zpět do Barcelony, kde se podrobil operaci čelisti. Zákrok byl proveden v úterý v nemocnici Dexeus. Několik dní zůstane na pozorování a doufá, že se brzy vrátí domů, kde bude moci zintenzivnit fyzioterapii a určit si časový rámec návratu do sedla.

Tým GASGAS Factory Racing Tech3 vstoupí do víkendového závodu Gran Premio Michelin de la Republica Argentina s Augustem Fernandezem, který bude chtít v Termas de Rio Hondo zaútočit na další dobrý výsledek.

Jonas Folger

"Především doufám, že se Polovi daří dobře a co nejdříve se postaví na nohy. Určitě má kolem sebe ty správné lidi. Z mé strany se těším, až budu zase závodit a přijedu do Texasu, abych viděl všechny kluky ze svého starého týmu Doufám, že se nám podaří odvést slušnou práci, a vím, že to pro mě bude velká výzva, protože testování teprve začalo. Bude to však skvělá příležitost, jak se dostat do tempa a naučit se více o motorce. Jsem za to vděčný a nyní se již soustředím na Texas."